Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Co daje i kiedy pić białko?

Białko to jeden z podstawowych składników odżywczych. Ze względu na to, że proteiny uczestniczą w przeważającej liczbie procesów, zachodzących w organizmie, tak ważnym jest dbanie o to, aby były mu dostarczane w odpowiedniej ilości. W tym artykule wyjaśnimy, co daje białko, kiedy sięgać po białko w postaci suplementów oraz jak stosować białko w formie odżywek. Zachęcamy do lektury.

Kiedy odżywka białkowa jest potrzebna?

Dostarczenie białka wraz ze spożywanymi pokarmami jest niezbędne, aby umożliwić organizmowi prawidłowe funkcjonowanie. Białka pełnią w organizmie m.in. takie funkcje, jak:

 •         odbudowa zużywających się tkanek,
 •         stanowią podstawowy składnik krwi, limfy, hormonów i enzymów,
 •         wchodzą w skład ciał odpornościowych,
 •         stanowią nośnik niektórych składników mineralnych i witamin,
 •       uczestniczą w regulowaniu ciśnienia krwi. 

Jak wspomnieliśmy wcześniej, białko można dostarczać organizmowi w postaci pokarmów, ale nie tylko. W niektórych sytuacjach, wskazane jest również przyjmowanie odżywek białkowych. Zatem kiedy spożywać białko w tej formie? Otóż niewątpliwie, rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku osób aktywnych fizycznie, którym zależy na zbudowaniu upragnionej masy mięśniowej.

Jaką formę białka wybrać?

Wiedząc już, kiedy pić białko, warto omówić, która z dostępnych na rynku form tego suplementu, będzie najlepsza. Odżywki białkowe są dostępne w postaci proszku, stanowiącego skoncentrowane źródło łatwo przyswajalnego białka. Najpopularniejsze są odżywki, powstające na bazie białka serwatkowego, które ma bardzo wysoką wartość odżywczą i jest dobrze przyswajane przez organizm. Odżywki serwatkowe, można dostać w różnych formach. Mowa tu m.in. o koncentracie białka serwatkowego (WPC), izolacie (WPI) oraz hydroizolacie (WPH).

WPC w swoim składzie posiada około 80% białek, a decydując się na jego stosowanie, warto wybrać najwyższej jakości produkt, jakim jest 100% Whey Platinum Protein 2 kg. Jeżeli mowa o WPI, to zawiera ono w swoim składzie 90% białka. Najdroższą, a zarazem najlepszej jakości odżywką, jest hydroizolat.
Wartym podkreślenia jest fakt, że WPI oraz WPH można przyjmować jednocześnie, wybierając produkt taki jak: 100% Platinum Isolate 2 kg (izolat + hydroizolat).

Odżywka białkowa przed czy po treningu?

Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z odżywkami białkowymi, zadaje sobie pytania – kiedy stosować białko i ile razy dziennie pić białko? Otóż, jeżeli chodzi o porę jego zażywania, to najczęściej spożywa się je w postaci szejka, po wysiłku fizycznym. Jest ono bowiem lekkostrawne, szybko dostarcza aminokwasy do mięśni oraz wysokiej jakości proteiny do organizmu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po odżywkę również przed treningiem. Należy pamiętać o tym, że musi ono zostać strawione, dlatego godzina przed wysiłkiem fizycznym, to odpowiednia pora, kiedy najlepiej pić białko. Ponadto, trzeba również dobrze rozplanować spożycie białka w ciągu dnia. Najlepiej jeść regularnie co 3-4 godziny i dbać o to, aby zażywać w tym czasie około 25g odżywki białkowej, z jednoczesnym przestrzeganiem zaleceń, iż wskazanym jest dostarczanie 2g białka dziennie, na każdy 1 kg masy ciała. 

Kiedy brać białko na redukcji?

Zarówno podczas budowania masy mięśniowej, jak i w trakcie utraty zbędnych kilogramów, dobrym rozwiązaniem będzie odżywka białkowa. Jak stosować ją zatem na redukcji? Otóż ze względu na fakt, iż podczas stosowania diety odchudzającej, zasoby glikogenu mięśniowego i wątrobowego, stanowiące najlepsze źródło energii dla mięśni, są zazwyczaj mocno uszczuplone, organizm chętnie pobiera aminokwasy m.in. z tkanki mięśniowej, aby wykorzystać je w celach energetycznych. Aby ograniczyć taką sytuację, należy zadbać o wysoką zawartość aminokwasów w krwiobiegu. Dlatego też okres redukcji, jest najlepszym czasem na to, by pić białko. 

Kiedy najlepiej pić białko?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, białko można pić zarówno przed, jak i po treningu, dbając o to, aby zażywane było o odpowiednich porach. A jak pić białko? Najlepiej w postaci szejków, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać odżywki jako np. składnik deserów.

 

Źródła:

 1. https://journals.lww.com/acsm-csmr/Abstract/2002/08000/Protein_and_Amino_Acid_Supplementation_in_Athletes.10.aspx
 2. https://www.drmax.pl/blog-porady/kiedy-brac-bialko-tego-o-odzywkach-bialkowych-nie-wiedziales
 3. https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/bialko-w-diecie-sportowca/https://sklep.sfd.pl/blog-1/Odzywka_bialkowa_przed_czy_po_treningu_Kiedy_brac_bialko-blog456.html
 4. https://potreningu.pl/artykuly/odchudzanie/czy-warto-stosowac-odzywke-bialkowa-podczas-redukcji-5788