Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

  • BLIK
  • przelew natychmiastowy
  • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
  • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
  • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

  • kurierem
  • do paczkomatu Inpostu
  • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Czy można łączyć witaminę B12 z magnezem?

Substancje odżywcze, jakie można znaleźć w pożywieniu, zawsze występują w grupach. Podczas spożywania danego produktu nasz organizm otrzymuje mniej lub bardziej złożoną mieszankę związków, do których należą węglowodany, tłuszcze, białka, witaminy oraz minerały. Warto podkreślić, że choć substancje wchodzące w skład dwóch ostatnich grup nie dostarczają energii w sposób bezpośredni, uczestniczą one w niezwykle ważnych dla organizmu przemianach metabolicznych, efektem których jest optymalizacja stanu odżywiania. Jednym z cenniejszych połączeń jest witamina B12 i magnez.

Magnez z witaminą B12 – właściwości

Połączenie witaminy B12 z magnezem można zaobserwować w przypadku suplementów diety. Substancje te bardzo często wchodzą w skład danego preparatu, dedykowanego uzupełnianiu niedoborów organizmu w poszczególne witaminy i minerały. Zanim wyjaśnimy, co jest tego przyczyną i jak działają w połączeniu, w pierwszej kolejności omówimy właściwości każdego składniku z osobna.

Jaką rolę w organizmie pełni witamina B12?

Witamina B12, zwana również kobalaminą, to związek chemiczny, który w organizmie pełni wiele istotnych funkcji. Najczęściej można ją znaleźć w produktach pochodzenia zwierzęcego, warzywach poddanych procesowi fermentacji oraz niektórych algach. Podobnie do innych witamin z grupy B, kobalamina uczestniczy w przemianach białkowych, tłuszczowych oraz węglowodanowych. Ponadto bierze udział w syntezie DNA i RNA oraz budujących je białek. Pozostałymi funkcjami, jakie spełnia witamina B12 w organizmie, są:

  •         Produkcja czerwonych krwinek,
  •         Prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego,
  •         Synteza komórek (przede wszystkim szpiku kostnego),
  •         Zmniejszenie poziomu lipidów we krwi.

Warto wspomnieć o tym, że witamina B12 jest magazynowana w wątrobie oraz w szpiku kostnym, aby następnie, razem z krwią, zostać rozprowadzona po całym organizmie. Niedobory kobalaminy mogą manifestować się na wiele sposobów, a do głównych oznak jej zbyt niskiego poziomu zaliczane są:

  •         Bladość lub żółtaczka skóry,
  •         Uszkodzenie nerwów,
  •         Przewlekłe uczucie zmęczenia,
  •         Problemy w obrębie jamy ustnej (np. owrzodzenia, zapalenie języka),
  •         Problemy z poruszaniem się,
  •         Zaburzenia widzenia,
  •         Zawroty głowy,
  •         Podwyższenie temperatury ciała,
  •         Zaburzenia nastroju.

Ze względu na to, jak wiele ważnych funkcji pełni witamina B12 i jak poważne mogą być skutki jej niedoboru, należy dbać o to, aby była dostarczana organizmowi w odpowiednich ilościach1.

Jaką rolę w organizmie pełni magnez?

Magnez to kation wewnątrzkomórkowy, znajdujący się w każdej komórce organizmu, niezbędny do jego prawidłowego funkcjonowania. To aktywator ponad 300 enzymów, które uczestniczą m.in. w metabolizmie węglowodanów i tłuszczów. Ponadto magnez spełnia szereg istotnych funkcji, takich jak:

  •         Chroni mięsień sercowy przed niedotlenieniem i niedokrwieniem,
  •         Przeciwdziała zaburzeniom rytmu serca,
  •         Reguluje ciśnienie tętnicze,
  •         Poprzez obniżenie poziomu cholesterolu we krwi zapobiega miażdżycy,
  •         Stabilizuje działanie układu nerwowego (działa uspokajająco i zwiększa wydajność pracy mózgu),
  •         Jest niezbędny do mineralizacji i rozwoju kości.

To tylko jedne z licznych ról, jakie odgrywa magnez w naszym organizmie. Jak się niestety okazuje, wiele osób cierpi na niedobór tego kationu, a jego charakterystycznymi objawami są:

  •         Bolesne skurcze mięśni (głównie łydek),
  •         Drżenie powiek,
  •         Arytmie i kołatanie serca,
  •         Nadciśnienie tętnicze,
  •         Migrena,
  •         Apatia,
  •         Trudności z koordynacją i koncentracją.

W przypadku osób z niedoborem tego makropierwiastka oraz ze zwiększonym na niego zapotrzebowaniem, zalecane jest stosowanie suplementów diety z magnezem2.

Łączenie witaminy B12 z magnezem – to warto wiedzieć

Ze względu na to, jak ważną funkcję w organizmie spełnia zarówno witamina B12, jak i magnez nasuwa się pytanie – czy można łączyć witaminę b12 z magnezem? Otóż jak się okazuje, nie występują przeciwwskazania do tego, aby były one dostarczane organizmowi jednocześnie. Co istotne, na rynku można znaleźć wiele preparatów witaminowych, które zawierają je w swoim składzie. Często sięgają po nie sportowcy, którzy z różnych względów nie są w stanie dostarczać swojemu organizmowi wszelkich niezbędnych składników odżywczych wraz z pożywieniem. Wówczas wybierają oni specjalistyczne witaminy i minerały dla sportowców, w recepturach których widnieje zarówno witamina B12, jak i magnez. Ponadto oba te składniki wspomagają wzajemnie swoje działanie. Magnez z witaminą B12 jest lepiej przyswajalny przez organizm, a cyjanokobalamina, która najczęściej pojawia się w suplementach diety jako jedna z form chemicznych witaminy B12 ogranicza wydalanie z organizmu magnezu dostarczanego pod postacią chlorku, co przyczynia się do stabilizacji jego poziomu w surowicy3.

Z czym nie łączyć witaminy B12?

Wiedząc już, że kobalamina z powodzeniem może być suplementowana jednocześnie z magnezem, nasuwa się kolejne pytanie – z czym nie łączyć witaminy B12? Otóż jak się okazuje, witamina B12 może wchodzić w interakcję z niektórymi lekami, a część medykamentów może niekorzystnie wpływać na jej poziom w organizmie. Poniżej wskazujemy kilka przykładów:

  •         Metformina. Środek stosowany w leczeniu cukrzycy może powodować zmniejszone wchłanianie witaminy B12, czego efektem są jej niedobory4.
  •         Antagoniści receptora H2. Stosowani do leczenia choroby wrzodowej, mogą spowalniać uwalnianie kwasu solnego do żołądka i w konsekwencji zakłócać wchłanianie witaminy B12 z pożywienia5.
  •         Inhibitory pompy protonowej. Stosowane w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i choroby refluksowej przełyku. Spowalniając uwalnianie kwasu solnego do żołądka, medykamenty te mogą zakłócać wchłanianie witaminy B12 z pokarmów6. [AB5] 

Należy pamiętać o tym, że w przypadku stosowania leków wchodzących w skład wyżej wymienionych grup, konieczne jest zweryfikowanie poziomu witaminy B12 w organizmie. W tym wypadku warto skonsultować się z lekarzem, który zaleci przeprowadzenie dedykowanych badań i wdrożenie odpowiedniej terapii. Niedobór witaminy B12 w organizmie może nieść ze sobą szereg poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego nie powinno się go bagatelizować.

Źródła:

  1. https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-z/witaminy-i-mineraly,witamina-b12—jaka-pelni-role-w-organizmie–niedobor–nadmiar-i-zrodla-witaminy-b12,artykul,1718379.html
  2. https://www.jagiellonskiecentruminnowacji.pl/wp-content/uploads/2019/01/magnez_wapn_zelazo_jak_madrze_je_suplementowac_mikoaj_miernik.pdf
  3. https://www.sfd.pl/art/Suplementy/Czy_mo%C5%BCna_%C5%82%C4%85czy%C4%87_witamin%C4%99_B12_z_magnezem_-a7321.html
  4. https://journals.viamedica.pl/diabetologia_praktyczna/article/view/62531
  5. https://phmd.pl/api/files/view/1443319.pdf
  6. https://zywienie.medonet.pl/skladniki-odzywcze/witaminy-i-mineraly/witamina-b12-funkcje-zrodla-nadmiar-i-niedobor-witamina-b12-a-wegetarianizm/k01vczg#witamina-b12-interakcje-z-lekami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *