Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

EAA czy BCAA – wybierz aminokwasy dostosowane do Ciebie

Wiele osób marzy o zadbanej i zdrowej sylwetce, jednak tylko niewielka część z nich, postanawia podjąć zdecydowane kroki, w kierunku jej uzyskania. Istotna jest regularna aktywność fizyczna, ale również zdrowa, dobrze zbilansowana dieta. W wielu przypadkach niezbędna okaże się także odpowiednia suplementacja. Godnymi uwagi są aminokwasy, które odgrywają niezwykle istotną rolę w naszym organizmie. W tym artykule podpowiemy, które z nich okażą się lepsze – EAA czy BCAA. Zachęcamy do lektury.

Co to jest BCAA i jak działa?

BCAA to aminokwasy rozgałęzione, zaliczane do egzogennych, czyli takich, których organizm nie jest w stanie samodzielnie syntetyzować. Wobec tego, muszą być mu one dostarczane z zewnątrz, wraz ze spożywanymi pokarmami, a także stosowanymi suplementami diety, takimi jak np. Amino 2121. Warto wiedzieć, że BCAA to akronim, który określa grupę trzech niezbędnych aminokwasów. W jej skład wchodzą: leucyna, izoleucyna i walina. Zażywanie tego typu specyfików szczególnie polecane jest osobom, które regularnie trenują i ciężko pracują nad swoją sylwetką. BCAA stanowi bowiem doskonałe źródło pełnowartościowego białka. Jego stosowanie zalecane jest, w celu zabezpieczenia mięśni przed katabolizmem. Dzieje się tak dlatego, że zwiększają one możliwości związane z czerpaniem energii z komórek tłuszczowych. Ponadto, dbając o odpowiednią podaż BCAA w organizmie, proces regeneracji po intensywnym treningu ulega skróceniu, a uczucie zmęczenia trwa zdecydowanie krócej. Jakie jeszcze właściwości można przypisać BCAA? Oto one:

 • wzrost wytrzymałości mięśni
 • Wspomagają odbudowę glikogenu mięśniowego
 • Usprawniają proces budowania masy mięśniowej
 • Zwiększają wytrzymałość mięśni
 • Chronią białka mięśniowe przed katabolizmem
 • Stymulują syntezę białek
 • Zwiększają utratę tkanki tłuszczowej w trakcie przebywania na diecie redukcyjnej
 • Wpływają na koncentrację i czujność umysłu
 • Skracają czas trwania opóźnionej bolesności mięśni czyli tzw.”zakwasów”, a także zmniejszają intensywność jej odczuwania
 • Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego
 • Regulują pracę jelit

Jak widać aminokwasy BCAA, wykazują zbawienny wręcz wpływ na organizm. W związku z tym, należy pilnować, aby na bieżąco mu ich dostarczać czy to w postaci produktów spożywczych, czy dodatków takich jak suplementy diety. Jeżeli sama dieta nie jest wystarczająca, aby utrzymać właściwy poziom BCAA, warto skorzystać z rozwiązania jakim jest BCAA Pro. Dzięki niemu możliwe będzie uzupełnienie ewentualnych niedoborów aminokwasów rozgałęzionych.

Co to jest EAA i w jaki sposób działa?

Definiując aminokwasy EAA warto podkreślić, że są to suplementy szczególnie polecane osobom aktywnym fizycznie, a także zawodowym sportowcom. EAA to akronim określający grupę aminokwasów, do których zaliczamy: walinę, lizynę, leucynę, fenyloalaninę, izoleucynę, metioninę, treoninę oraz tryptofan. W związku z tym, że szybki metabolizm przyczynia się do zużywania dużej ilości aminokwasów, sięgnięcie po suplementy diety z całą pewnością okaże się trafionym rozwiązaniem. Aminokwasy EAA, dokładnie tak samo jak BCAA, zaliczane są do tzw. egzogennych. W związku z tym, jak wspominaliśmy już wcześniej, organizm nie jest w stanie samodzielnie ich syntetyzować, więc trzeba mu je dostarczać wraz z pożywieniem lub w postaci suplementów diety.

Aminokwasy EAA spełniają kilka istotnych funkcji w naszych organizmie:

 • Wpływają na syntezę białek mięśniowych, a także na proces anabolizmu
 • Pełnią funkcję antykataboliczną
 • Dostarczają energii
 • Wspomagają rozbudowę masy mięśniowej

Ze względu na fakt, jak cenne są aminokwasy EAA dla ludzkiego organizmu, profesjonalni sportowcy dbają o ich odpowiednią podaż i uwzględniają w swojej codziennej diecie. Szybko przedostają się do krwioobiegu i nie posiadają kalorii, toteż nie zaburzają ich dziennego spożycia. Nie wymagają trawienia, więc nie przyczyniają się do powstawania azotowych atomów. Ponadto, bez żadnych kosztów metabolicznych maksymalizują stymulację mięśni. Ze względu na tak liczne właściwości tego typu specyfików nasuwa się pytanie – BCAA czy EAA, co lepsze? Odpowiadamy na nie w dalszej części tekstu.

Aminokwasy EAA czy BCAA – co wybrać?

Zapoznając się z omawianymi powyżej właściwościami aminokwasów, wiele osób zachodzić będzie niewątpliwie w głowę i zadawać sobie pytanie – BCAA czy EAA co lepsze? Otóż tak naprawdę ciężko jest jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że w każdym przypadku jest to kwestia indywidualna, a suplementy powinny być dopasowane do potrzeb danego organizmu. Na przykład BCAA, które dostępne są tu: Aminokwasy BCAA, szczególnie zaleca się osobom regularnie uprawiającym sport. Ze względu na fakt, że ich organizm może być dosyć mocno obciążony, korzystanie z możliwości, jakie dają te aminokwasy sprawia, że mogą one w dużym stopniu przyczynić się do przyrostu masy mięśniowej.

Jeżeli mowa o EAA, to tutaj sprawy mają się nieco inaczej. Tego typu suplementy polecane są przede wszystkim osobom, które rygorystycznie przestrzegają wszelkich założeń dietetycznych. Duże korzyści ze stosowania EAA mogą również odczuć weganie oraz wegetarianie. Wynika to z faktu, że na co dzień bazują oni na białku pochodzenia roślinnego, które nie jest uważane za pełnowartościowe.

Dla jednego organizmu korzystniejszym rozwiązaniem będzie zażywanie rozgałęzionych aminokwasów BCAA, a dla drugiego właściwsze okaże się suplementowanie EAA. To, o czym należy jednak pamiętać, to fakt, że do prawidłowej regeneracji po treningu organizmowi potrzebne są wszystkie aminokwasy białkowe. Pominięcie któregokolwiek z nich może przyczynić się do zmniejszenia naszych osiągnięć na siłowni. Dlatego też zwróćmy szczególną uwagę na stosowaną przez nas na co dzień dietę. Powinna obfitować ona we wszelkie, niezbędne dla organizmu składniki odżywcze. Jeżeli z jakiegoś powodu spożywane przez nas posiłki nie będą wystarczające, wówczas warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety. 

Źródła:

 1. https://academic.oup.com/jn/article/134/6/1583S/4688850
 2. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0899900700004342

 

 1.