Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Glutamina – co to jest, właściwości, działanie i dawkowanie

Glutamina jest suplementem, który używany jest przez coraz większą grupę osób. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wykazuje ona szereg pozytywnych właściwości, usprawniających pracę całego organizmu. W związku z powyższym, sięgają po nią nie tylko sportowcy, ale również entuzjaści zdrowego stylu życia. Dbanie o utrzymywanie prawidłowego poziomu glutaminy w organizmie jest bardzo istotne, szczególnie że w określonych sytuacjach, wzrasta na nią zapotrzebowanie. Mowa tu m.in. o aktywności fizycznej, przeciążeniu organizmu, stresie. W takim wypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie stosowania suplementu, jakim jest glutamina. Co to takiego, jakie ma właściwości i jak działa glutamina? Jak stosować suplementy zawierające ją w swoim składzie? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w niniejszym artykule. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Co to jest glutamina?

Jak wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu, glutamina cieszy się sporą popularnością wśród sportowców, zarówno zawodowych, jak i amatorów. Na stosowanie jej nierzadko decydują się również osoby, szczególnie dbające o swoje zdrowie. Jest to jak najbardziej uzasadnione, gdyż suplementy zawierające ją w swoim składzie, wykazują pozytywny wpływ na organizm. Zanim jednak szczegółowo omówimy ich działanie, odpowiemy na pytanie – co to jest glutamina?

Glutamina to aminokwas, który występuje w organizmie w największej ilości. Jest związkiem endogennym, to oznacza, że ciało potrafi samo je syntetyzować. Pełni ona wiele istotnych funkcji, stąd też tak ważnym jest, aby utrzymywać jej stężenie na odpowiednim poziomie. Pomimo, że organizm samodzielnie ją wytwarza, istnieją sytuacje, które upośledzają tę zdolność i wówczas koniecznym jest przyjmowanie suplementów, w składzie których znajduje się glutamina. Kiedy brać tego typu suplement? W takich przypadkach, jak: urazy czy przebyte choroby, a także nadmierny stres oraz zwiększona aktywność fizyczna. W powyższych sytuacjach, konieczne jest dostarczanie organizmowi dodatkowych porcji glutaminy wraz z pożywieniem lub w postaci wspomnianych wcześniej suplementów diety.

L-glutamina właściwości lecznicze

Wiedząc już czym jest glutamina, warto przybliżyć jej funkcje i omówić, jakie role pełni w naszym organizmie. Poniżej przedstawiamy istotne informacje na ten temat.

L- glutamina właściwości:

 • · Sprzyja transportowi azotu, zapobiegając jego gromadzeniu się w mięśniach,
 • · Uczestniczy w utrzymaniu równowagi kwasowo- zasadowej,
 • · Dystrybuuje grupy aminowe do transaminacji i ostatecznej syntezy białek mięśniowych,
 • · Współtworzy glutanion – silny utleniacz, doskonale zwalczający wolne rodniki tlenowe,
 • · Wyraźnie oddziałuje na układ odpornościowy,
 • · Poprawia czynności układu pokarmowego,
 • · Wpływa na tkankę mózgową,
 • · Bierze udział w transporcie wody,
 • · Reguluje reakcję na stres,
 • · Wspiera pracę nad umięśnioną, sportową sylwetką, poprzez działanie przeciwzmęczeniowe,
 • · Wspomaga ochronę komórek tkanki mięśniowej.

Jak widać l-glutamina spełnia wiele ważnych funkcji w organizmie. Dlatego też tak ważnym jest, aby dbać o jej właściwą podaż, a w razie konieczności, stosować suplementację tego aminokwasu.

Glutamina – działanie

Jak wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu, glutamina wykazuje szereg prozdrowotnych właściwości. Jest ona niezwykle cenionym aminokwasem wśród sportowców, gdyż sprzyja tworzeniu włókien mięśniowych, ale nie tylko. Stosowanie suplementów, w składzie których znajduje się glutamina, przyspiesza regenerację po treningu, a tym samym prowadzi w sposób pośredni do poprawy sportowej formy. Co niezwykle istotne, glutamina bierze czynny udział w usuwaniu amoniaku, który jest wytwarzany przez mięśnie w trakcie wzmożonego wysiłku. Suplementowanie glutaminy pomaga sportowcom w zwiększeniu puli glikogenu w mięśniach i w wątrobie, co pozwala im na korzystanie z większego zasobu energii podczas aktywności fizycznej.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż glutamina chroni mięśnie przed katabolizmem i uwalnianiem z nich glutaminy, a co za tym idzie – odżywia limfocyty i fibroblasty.

Glutamina – dawkowanie

Glutamina jest aminokwasem naturalnie wytwarzanym w organizmie i występującym w wielu produktach spożywczych. Szacuje się, że typowa dieta, może zawierać od 3 do 6 g tego aminokwasu, jednak wartości te mogą różnić się w zależności od rodzaju i ilości spożywanych pokarmów. W niektórych sytuacjach, konieczne jest stosowanie suplementów, w składzie których znajduje się glutamina. Dawkowanie uzależnione jest od wielu czynników, w tym przede wszystkim od prowadzonego trybu życia, chorób, urazów oraz doświadczania stresowych sytuacji. Osoby, decydujące się na suplementowanie glutaminy, powinny rozpocząć od dawki, która nie będzie przekraczała 5 gramów dziennie.

Źródła:

 1. https://link.springer.com/article/10.1007/s002680010269
 2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30999561/
 3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7193134/
 4. https://link.springer.com/article/10.1186/s41110-018-0087-9
 5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10356308/
 6. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12696982/
 7. https://dietetycy.org.pl/%ef%bb%bfl-glutamina-suplement-tylko-dla-sportowcow/
 8. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/11533298/
 9. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10582122/
 10. https://www.healthline.com/nutrition/glutamine#TOC_TITLE_HDR_7