Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Ile kreatyny dziennie powinno się przyjmować – poznaj zasady cyklu kreatynowego

Kreatyna – co to jest, jak działa i co daje?

Kreatyna, inaczej kwas beta metyloguanidynooctowy to związek organiczny, który składa się z trzech aminokwasów: glicyny, argininy i metioniny. Aż 95% kreatyny znajduje się w tkance mięśniowej. Substancja ta magazynowana jest w postaci fosfokreatyny i wolnej kreatyny.

Kreatyna stanowi składnik odżywek, których celem jest wspomaganie rozwoju masy mięśniowej. Można ją kupić w sklepach oferujących tego typu produkty w postaci kapsułek, tabletek, a najczęściej proszku. Wysokiej jakości odżywki z kreatyną dostępne są tu: Monohydrat kreatyny.

Jak działa kreatyna?

Kreatyna odpowiedzialna jest za magazynowanie dużej ilości energii ATP w mięśniach. Pod wpływem skurczu mięśni, ATP rozpada się do ADP, co skutkuje procesem uwalniania energii. Aby jednak organizm miał jej dostateczne ilości, musi zajść resynteza ADP do ATP. Niezbędna do tego jest fosfokreatyna.

Jeśli podaż kreatyny jest zbyt niska, obniżeniu ulega również poziom fosfokreatyny, co skutkuje zmniejszeniem się poziomu ATP w mięśniach. Przekłada się to na wcześniej występujące lub szybciej narastające zmęczenie, a także spowolnione tempo regeneracji potreningowej. Dlatego też suplementowanie kreatyny np. w formie odżywki, sprzyja wzrostowi energii, jaką mają mięśnie do pracy, co w konsekwencji, przekłada się na efektywność treningów.

Co daje kreatyna?

Na podstawie przeprowadzonych badań dowiedziono, że stosowanie kreatyny w postaci monohydratu takiego jak:

przyczynia się do wzrostu zapasów w mięśniach zarówno kreatyny, jak i fosfokreatyny o 10, a nawet o 40%. To w konsekwencji wpływa na wzrost zdolności do podejmowania wysiłków o wysokiej intensywności. Wartym podkreślenia jest również fakt, iż wyższym poziom kreatyny w mięśniach, wspomaga przyspieszenie procesu odnowy w trakcie przerw pomiędzy treningami.  To natomiast sprawia, że w trakcie treningu można wykonać większą liczbę powtórzeń, a tym samym uzyskać lepsze osiągnięcia, takie jak m.in.:

 • Przyrost siły. Wynika to z faktu, iż pod wpływem kreatyny dochodzi do rozpadu węglowodanów w mięśniach. To natomiast wspomaga tworzenie większych zapasów energii w trakcie intensywnych ćwiczeń
 • Wzrost wytrzymałości. Przekłada się to na poprawę wydajności treningowej, nawet o 15%
 • Przyrost masy mięśniowej. Szacuje się, że dzięki utrzymywaniu odpowiedniej podaży kreatyny, możliwe jest uzyskanie przyrostu beztłuszczowej masy ciała w ilości od 0,9 do 1,8 kg w okresie trenowania 4-12 tygodni. Nie bez znaczenia w tym wypadku jest jednak płeć sportowca. Bowiem u kobiet przyrost masy mięśniowej nie następuje tak szybko, jak u mężczyzn
 • Przyspieszenie regeneracji po treningu. Dzieje się tak na skutek redukcji zakwaszenia mięśni i regulacji poziomu pH

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak długo brać kreatynę, powinny wiedzieć, że na wzrost zdolności do wysiłków o najwyższej intensywności najkorzystniej wpływa krótkotrwałe stosowanie suplementu. Systematyczne zażywanie kreatyny pozwala długotrwale zwiększyć siłę oraz wytrzymałość mięśni.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż suplementacja kreatyną daje najlepsze efekty w połączeniu ze stosowaniem właściwej diety i regularnymi ćwiczeniami.

Ile kreatyny na kg, czyli jak przyjmować kreatynę

Badania wykazały, że najszybszym sposobem na zwiększenie poziomu kreatyny w mięśniach, jest jej przyjmowanie zgodnie z zasadami metody „ładowania”. Zatem ile gram kreatyny dziennie przyjmować, w przypadku wyboru takiego rozwiązania? Otóż zgodnie z metodą „loading method” zaleca się przyjmowanie monohydratu kreatyny w ilości 0,3 grama/ kg masy ciała/ na dzień. Otrzymaną wartość należy podzielić na 3-4 dzienne dawki, które przyjmuje się przez kolejne 5-7 dni. Inne źródła wskazują na jeszcze krótsze, 2-3 dniowe fazy ładowania, przy zachowaniu ww. ilości tj. około 0,071 g/kg masy ciała, cztery razy dziennie.

To, ile kreatyny dziennie należy zażywać, jest ściśle uzależnione od wagi danej osoby. Aby lepiej wyjaśnić ile kreatyny na kg masy ciała powinno się przyjmować, warto posłużyć się przykładem. Na przykład osoba, która waży 75 kg, powinna dziennie zażywać 4 dawki suplementu o wadze około 5,6 g, natomiast ważąca 70 kg- 5g kreatyny 4 razy w ciągu dnia.

W sytuacji, kiedy doprowadzi się już do tzw. „nasycenia” mięśni kreatyną, można stosować ją w dawkach podtrzymujących. Zatem ile brać kreatyny, aby utrzymać podwyższony jej poziom w mięśniach? Najlepiej od 3-5g monohydratu kreatyny na dobę.

Czym jest cykl kreatynowy?

Cykl kreatynowy brzmi dość tajemniczo, jednak to nic innego jak czas, w którym przyjmowana jest kreatyna. Jak długo zatem powinien trwać? Otóż tak naprawdę w tym temacie obowiązują dwie opinie:

 • Starsza. Najczęściej zakładająca fazę ładowania, fazę podtrzymania i przerwę
 • Nowsza. Zakładająca fazę ładowania lub jej brak, a następnie stałą suplementację

W zależności od tego, jaką drogę wybierze dana osoba i jakie cykle kreatynowe okażą się dla niej najbardziej odpowiednie, ilość przyjmowanej kreatyny będzie się od siebie różniła.

Jak długo można brać kreatynę?

Zadając sobie pytanie, jak długo można brać kreatynę warto podkreślić, że suplement ten może być przyjmowany w cyklach lub na stałe. Jeżeli wybór padnie na wariant pierwszy, wówczas wyróżnimy:

 • Fazę ładowania. Przyjmowanie większej dawki kreatyny przez kilka dni (w zależności od źródła 2-3, 5-7 lub 7-10)
 • Fazę nasycenia. Stosowanie stałej dawki kreatyny 3-5g przez kolejne 6-8 tygodni, w celu utrzymania jej wysokiego poziomu

Jeżeli mowa o stałej suplementacji kreatyną, to polega ona na zażywaniu 1g substancji, na każde 10 kg masy ciała. Czas przyjmowania produktu jest uzależniony od indywidualnych preferencji danej osoby oraz predyspozycji jej organizmu. Nie istnieje bowiem jednak metoda, która sprawdzi się w przypadku wszystkich, aktywnych fizycznie osób.

Trzeba mieć również na uwadze fakt, iż kreatyna to jedynie dodatek, który ma na celu wspomóc organizm w drodze do osiągnięcia upragnionych efektów ćwiczeń. Nie jest jednak cudownym środkiem, który gwarantuje zbudowanie wymarzonej sylwetki w krótkim czasie. Jej odpowiedni podaż musi iść w parze z:

 • Regularnymi, odpowiednio dopasowanymi treningami
 • Dbaniem o właściwą regenerację
 • Dietę z wyliczoną nadwyżką kaloryczną, która pozwoli na wzrost masy mięśniowej

Źródła:

https://journals.lww.com/acsm-csmr/Fulltext/2021/07000/Creatine_Supplementation__An_Update.3.aspx
https://www.researchgate.net/publication/10719069_Pharmacokinetics_of_the_Dietary_Supplement_Creatine
https://fit.poradnikzdrowie.pl/diety-i-zywienie/suplementy-i-odzywki/kreatyna-dawkowanie-efekty-i-skutki-uboczne-stosowania-suplementu-aa-NSBB-MK81-z5Jq.html#co-to-jest-kreatyna