Moje konto

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Jak poziom testosteronu wpływa na organizm?

Co daje testosteron?

Testosteron to organiczny związek chemiczny, który należy do grupy androgenów. Jest steroidowym hormonem płciowym, produkowanym w jądrach mężczyzn. To właśnie z nim powiązane jest występowanie typowo męskich cech.. W przeprowadzonych badaniach wykazano ponadto, że testosteron aktywuje również behawioralne cechy oraz zachowania, do których należą m.in.: odwaga, chęć współzawodnictwa, dominacji, rywalizacji, a nierzadko również agresja. Działanie testosteronu bardzo często wykorzystują sportowcy, przyjmując preparaty typu Boostery Testosteronu. Ich rolą jest wielotorowe wzmocnienie organizmu poprzez stymulację układu hormonalnego, a to w konsekwencji pozwala naturalnie podnieść poziom testosteronu we krwi. Taki wzrost korzystnie wpływa na jakość umięśnienia i pozwala na szybszy przyrost beztłuszczowej tkanki mięśniowej. Przykładami tego typu preparatów, które sprawdzą się jako uzupełnienie diety sportowców, są m.in.: Tribulus Prime oraz TestoFuel.

Pomimo, iż testosteron kojarzy się przede wszystkim z mężczyznami, to odgrywa on również niezwykle istotną funkcję w żeńskim organizmie. U kobiet jest on syntetyzowany w jajnikach, w korze nadnerczy, a podczas ciąży również w łożysku. Jeżeli normy testosteronu zostaną przekroczone, wówczas może prowadzić to do zmian w wyglądzie i zachowaniu kobiety. Zbyt niski poziom testosteronu powoduje natomiast zaburzenia pamięci i koncentracji,  zniechęcenie oraz obniżenie napędu życiowego czy seksualnego. W przypadku pań, które przeszły menopauzę spadek testosteronu przyczynia się do występowania osteoporozy.

Testosteron – normy

Testosteron występuje we krwi pod dwiema postaciami. Jedną z nich jest testosteron wolny drugą zaś testosteron związany z białkami osocza, będącymi dla niego transporterem. Pomimo, że wolny testosteron stanowi jedynie niewielki ułamek całej puli hormonu, wykazuje on działanie biologiczne, a jego stężenie nie jest zależne od stężenia białek osocza.

Jeżeli chodzi o normy testosteronu, to interpretacja wyniku badań jego poziomu jest głównie uzależniona od norm przyjętych w danym laboratorium. Należy pamiętać również o tym, że zbadany poziom testosteronu zawsze powinien zinterpretować lekarz. Ogólnie przyjęte normy tego hormonu kształtują się następująco:

Testosteron wolny:

  •         Mężczyźni: 174- 792 pmol/l (50-210 ng/l)
  •         Kobiety: < 29,5 pmol/l (,8,5 ng/l)

Testosteron całkowity:

  •         Mężczyźni: 9.0- 34,7 nmol/l (260 – 1000 ng/dl)
  •         Kobiety: 0,52 – 2,43 nmol/l (15 – 70 ng/dl)

Poziom testosteronu a wiek

Poziom testosteronu a wiek – czy jeden czynnik ma wpływ na drugi? Otóż jak się okazuje, tak. W przypadku mężczyzn, wraz z wiekiem, zmniejszeniu ulega produkcja androgenów. Jest to naturalny proces związany ze starzeniem się organizmu. Stężenie całkowitego testosteronu zmniejsza się o około 1% w ciągu roku.

W przypadku kobiet, wraz z biegiem lat, poziom testosteronu wzrasta. Proces ten trwa do około 60. roku życia, a następnie stopniowo maleje. [AB4]

Badania poziomu testosteronu

Żeby oznaczyć poziom testosteronu we krwi, wystarczy udać się do laboratorium medycznego – odpłatnie lub nieodpłatnie, jeżeli pacjent jest skierowany na badanie przez lekarza. Jak w przypadku wszystkich, tego typu badań, tak i również testosteron u mężczyzn i u kobiet należy badać w porze porannej, na czczo, gdyż to właśnie wtedy poziom hormonu jest najwyższy. Warto w tym miejscu zaznaczyć również, że badanie testosteronu w przypadku kobiet jest wykonywane niezależnie od fazy cyklu miesiączkowego. Podczas oznaczania poziomu testosteronu, nierzadko lekarz dla pełnej diagnostyki zaleca również ocenę stężenia LH, wykonanie frakcji wolnego testosteronu, a także badanie prolaktyny i estradiolu.

Testosteron – nadmiar

Podwyższony testosteron u kobiet może być przyczyną wirylizacji, manifestującej się męskim typem urody, nadmiernym owłosieniem czy przerostem łechtaczki. Ponadto, nierzadko powoduje problemy z płodnością, zaburzenia miesiączkowania, a także spadek odporności organizmu. Jeżeli chodzi natomiast o objawy wysokiego testosteronu u mężczyzn, to zaliczane są do nich m.in.:

  •         Uszkodzenie mięśnia sercowego, co może prowadzić do zawału,
  •         Zaburzenia krzepliwości krwi,
  •         Trądzik i problemy skórne,
  •         Łysienie androgenowe typu męskiego,
  •         Przerost gruczołu krokowego,
  •         Wzmożony popęd seksualny,
  •         Wahania nastroju.

Testosteron – niedobór

Niski poziom testosteronu może powodować szereg negatywnych skutków dla działania wielu narządów i układów. Objawy te różnią się w zależności od nasilenie niedoboru, czasu jego trwania oraz wieku pacjenta. Najczęstsze objawy niskiego poziomu testosteronu to m.in.:

  •         Obniżenie popędu seksualnego,
  •         Zaburzenia wzwodu,
  •         Spadek aktywności seksualnej,
  •         Zmniejszenie owłosienia ciała,
  •         Ginekomastia,
  •         Utrata siły mięśniowej i masy,
  •         Niska masa kostna,
  •         Zaburzenia snu,
  •         Zaburzenia metaboliczne,
  •         Otyłość.

U chłopców w fazie dorastania niepokój powinny budzić brak rozwoju wtórnych cech płciowych oraz opóźnienie dojrzewania płciowego. W przypadku zbyt niskiego poziomu testosteronu u młodych mężczyzn może skutkować to problemami z płodnością.

Źródła:

https://www.google.com/url?q=https://www.ceeol.com/search/article-detail?id%3D511976&sa=D&source=docs&ust=1688037864545374&usg=AOvVaw3QTmLJDCOcyEdBUS0ZdqrG

https://www.google.com/url?q=https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/zaburzenia-seksualne,testosteron—jak-sprawdzic-jego-poziom-,artykul,1589462.html%23objawy-nadmiaru-testosteronu&sa=D&source=docs&ust=1688037864565708&usg=AOvVaw1ZKPLP-Qyx4Uw-XK4J5YMu

https://www.google.com/url?q=https://journals.viamedica.pl/sexual_and_mental_health/article/view/33565&sa=D&source=docs&ust=1688037864561589&usg=AOvVaw1tDXb27NbtOMeBzL2XfmXr

https://www.google.com/url?q=https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/zaburzenia-seksualne,testosteron—jak-sprawdzic-jego-poziom-,artykul,1589462.html%23testosteron-rola-w-organizmie&sa=D&source=docs&ust=1688037864582901&usg=AOvVaw0Dmll4e-mjyU5Q0qz71rEg

https://www.google.com/url?q=https://www.ceeol.com/search/article-detail?id%3D511976&sa=D&source=docs&ust=1688037864584819&usg=AOvVaw1LSHKrtyWO7VxmNpTUI6fZ

https://www.google.com/url?q=https://diag.pl/pacjent/artykuly/nadmiar-testosteronu-objawy-przyczyny-powstania-mozliwosci-leczenia/%234-Objawy-za-wysokiego-poziomu-testosteronu&sa=D&source=docs&ust=1688037864584882&usg=AOvVaw0cG9eNAi_NVSYEnlQyHFpX

https://www.google.com/url?q=https://www.ceeol.com/search/article-detail?id%3D511976&sa=D&source=docs&ust=1688037864564502&usg=AOvVaw1MmRs4–KWEMilpSlXlX4z

https://www.google.com/url?q=https://diag.pl/pacjent/artykuly/nadmiar-testosteronu-objawy-przyczyny-powstania-mozliwosci-leczenia/%234-Objawy-za-wysokiego-poziomu-testosteronu&sa=D&source=docs&ust=1688037864564574&usg=AOvVaw2OsmX3qzE6SQAEX0eUiHTI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *