Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Kreatyna na redukcji – jaka kreatyna sprawdzi się najlepiej

Co to jest kreatyna?

Kreatyna to związek organiczny, zwany również kwasem beta metyloguanidynoostowym. Jest zbudowana z fragmentów białek i przechowywana głównie w tkance mięśniowej, gdzie przyjmuje postać fosfokreatyny i wolnej kreatyny.

Kreatyna składa się z trzech aminokwasów: argininy, glicyny i metioniny. Występuje jako składnik odżywek na masę mięśniową. Dostępna w formie tabletek, kapsułek i proszku. Poniżej możesz wybrać spośród dwóch wielkości opakowań kreatyny:

Jak działa kreatyna i jakie są efekty jej stosowania?

Kreatyna magazynuje duże ilości energii ATP w mięśniach. Pod wpływem skurczu mięśni, w trakcie którego dochodzi do rozpadu ATP do ADP, może dojść do procesu jej uwalniania. Aby jednak organizm miał zapewnioną dostateczną ilość energii do dalszej pracy, musi zajść resynteza ADP do ATP, która nie może się odbyć bez udziału fosfokreatyny.

Jeśli kreatyny jest zbyt mało, pojawiają się również niedobory fosfokreatyny, a tym samym spada poziom ATP w mięśniach. Wpływa to na spowolnienie tempa regeneracji po treningu, a także szybsze odczuwanie zmęczenia. Dlatego też dostarczanie organizmowi kreatyny zwiększa energię mięśni do pracy, a to wpływa na skuteczność treningów. Drugi suplement diety, który doskonale sprawdzi się w przypadku osób aktywnych fizycznie dostępny jest tu:

Warto rozpocząć jego przyjmowanie w celu poprawy wyników w trakcie treningów.
Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych funkcji kreatyny:

 • Podtrzymuje odpowiedni poziom ATP
 • Podwyższa uwodnienie komórki mięśniowej, co wpływa na jej anabolizm
 • Stymuluje syntezę protein w mięśniach
 • Hamuje miostatynę (białko), która uniemożliwia rozrost masy mięśniowej
 • Wspomaga rozpad węglowodanów w mięśniach
 • Zwiększa wydzielanie hormonu anabolicznego, produkowanego przez wątrobę (IGF – 1)
 • Redukuje zakwaszenie mięśni

Jakie są rodzaje kreatyny?

Na rynku dostępne są różne rodzaje kreatyny. Poniżej omawiamy kilka najbardziej popularnych.

Monohydrat kreatyny

To najczęstsza postać kreatyny, będąca połączeniem kreatyny w proszku z cząsteczkami wody. Jest także w formie tabletek i kapsułek. Suplementy z monohydratem kreatyny można kupić w atrakcyjnych cenach, a skuteczność jej działania jest wysoka.

Monohydrat kreatyny to związek anaboliczny. Odpowiada za syntezę białek, a także zwiększenie siły oraz wydajności. Dzieje się tak przez wzgląd na obecność dużej ilości cząsteczek ATP w mięśniach. Ponadto, zmniejsza ona kwasowość w mięśniach, która pojawia się na skutek długotrwałego i intensywnego treningu.

Jabłczan kreatyny

Stanowi połączenie monohydratu kreatyny z kwasem jabłkowym. Wpływa na stymulację insuliny, zwiększa zapasy fosfokreatyny w mięśniach, co przekłada się na szybszą odbudowę podstawowych jednostek energetycznych ATP. Doprowadza do zwiększenia zdolności magazynowania przez mięśnie glikogenu. Ponadto, kwas jabłkowy, jako „asystent” kreatyny, bierze aktywny udział w cyklu Krebsa i pomaga organizmowi w wytwarzaniu energii. Jabłczan kreatyny jest lepiej rozpuszczalny w wodzie niż monohydrat kreatyny, a tym samym lepiej absorbowany. Ponadto, nie obciąża układu pokarmowego i jest skuteczniejszy w szybszej odbudowie ATP.

Cytrynian kreatyny

To połączenie w jedną molekułę jednej cząsteczki kreatyny i trzech cząsteczek kwasu cytrynowego. Odznacza się lepszą rozpuszczalnością w płynach, niż ma to miejsce w przypadku monohydratu kreatyny. Ponadto, wykazuje większą stabilność chemiczną w kwaśnym środowisku. Systematyczne stosowanie cytrynianu kreatyny, pozwala na zwiększenie zdolności wysiłkowych oraz przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Wspomaga również regenerację powysiłkową.

Fosforan kreatyny

Jest to ufosforylowana postać kreatyny. Uczestniczy w produkcji energii, zachodzącej w komórkach mięśniowych. Ponadto, za sprawą wysokoenergetycznych wiązań fosforanowych „odnawia” ATP. Fosforan kreatyny w postaci suplementu rekomendowany jest w szczególności osobom, które uprawiają sporty siłowe, wytrzymałościowo- siłowe, a także niektóre dyscypliny wytrzymałościowe.

Ester etylowy kreatyny

To jedna z form kreatyny, poddana procesowi estryfikacji, będącego rodzajem reakcji chemicznej, zachodzącej pomiędzy kreatyną a alkoholem etylowym. Wykazuje silny potencjał anaboliczny, antykataboliczny oraz erogeniczny.

Kreatyna a redukcja – to warto wiedzieć

Wiedząc już czym jest kreatyna, jakie są jej rodzaje, sposób działania i efekty stosowania, czas omówić tytułowe zagadnienie, które brzmi – kreatyna na redukcji. W tym paragrafie odpowiemy na pytanie, czy kreatyna wpływa na redukcję tkanki tłuszczowej, a jeśli tak, to który z rodzajów kreatyny okaże się najbardziej skuteczny. Zatem przejdźmy do wyjaśnień.

Zastanawiając się nad tym, jaka występuje zależność pomiędzy pojęciami kreatyna a redukcja, warto wskazać w tym miejscu, że kreatyna nadaje się do stosowania w okresach redukcji tkanki tłuszczowej. Wynika to z jej właściwości, a mianowicie:

 • Działanie antykataboliczne. Pozwala zachować większe ilości komórek mięśniowych, zapewniając im ochronę przed degradacją w trakcie wzmożonych treningów
 • Działanie kreatyny umożliwia zwiększenie objętości komórek mięśniowych, a także wpływa na antyoksydację, przez co nawet podczas deficytu kalorycznego nie trzeba obawiać się utraty masy mięśniowej
 • Kreatyna przy redukcji wpływa na hamowanie aktywności procesów zapoczątkowanych przez enzymy proteolityczne, co ma olbrzymi wpływ na wizualny efekt redukcji

Jaki rodzaj kreatyny sprawdzi się na redukcji – monohydrat czy jabłczan?

Wiedząc już, że kreatyna na odchudzanie to doskonały wybór, warto teraz odpowiedzieć sobie na pytanie – jaka kreatyna na redukcji okaże się najbardziej skuteczna? Na tapet weźmiemy tu monohydrat oraz jabłczan kreatyny. Która z nich okaże się lepsza? Otóż jak się okazuje, ciężko jest tu jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wynika to z faktu, iż każdy organizm jest inny, w związku z czym dla każdego będzie odpowiednie co innego. Zarówno jabłczan, jak i monohydrat będą stanowiły ochronę dla mięśni przed ich utratą podczas odchudzania, a w trakcie treningu dostarczą dodatkowej energii, co szczególnie w przypadku deficytu kalorycznego okaże się bardzo ważne.

Dlatego też to, czy dana osoba wybierze mniej inwazyjny, pod kątem retencji wody jabłczan, czy też zdecyduje się na tańszy, ale najlepiej przebadany monohydrat, który przynosi równie dobre efekty, jest zależne wyłącznie od jej indywidualnych preferencji.

W każdym z obu przypadków efekt będzie podobny, a jeżeli połączy się suplementowanie kreatyny z odpowiednią dietą i ćwiczeniami, to z całą pewnością rezultaty, które zostaną osiągnięte, będą zadowalające.

Należy mieć na uwadze, że suplementy zawierające kreatynę to tylko dodatki, a nie złote środki na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Warto się nimi wspomagać, gdyż niewątpliwie stanowią doskonałe uzupełnienie diety i treningów, jednak nie należy zapominać o tym, że to właśnie regularne, dobrze dopasowane ćwiczenia i zdrowa, zbilansowana dieta, o odpowiedniej kaloryczności, stanowią podstawę uzyskania wymarzonej sylwetki.

Źródła:

https://journals.lww.com/acsm-csmr/Fulltext/2021/07000/Creatine_Supplementation__An_Update.3.aspx
https://ptfarm.pl/pub/File/Bromatologia/2017/Nr%202/Bromatologia%202_2017%20art%2005%20s%20122-127.pdf
https://www.medonet.pl/badania,kreatyna—wlasciwosci–rodzaje–dzialanie–dawkowanie–skutki-uboczne,artykul,1570193.html