Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Kreatyna przed czy po treningu – zalety obu rozwiązań

Co to jest kreatyna?

Kreatyna to organiczny związek chemiczny, zwany również kwasem beta metyloquanidynooctowym. Substancja ta występuje naturalnie w organizmach zwierzęcych – głównie w mięśniach i ścięgnach. Ponadto, kreatyna znajduje się również w ludzkim organizmie – przede wszystkim w mięśniach, ale także w mózgu, nerkach czy w wątrobie. W związku z tym, nie zalicza się jej do grupy niezbędnych składników pokarmowych. Osoba, która waży 70 kg, do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje około 2g kreatyny.

Kwas beta metyloquanidynooctowy, w wyniku fosforylacji, będącej przemianą chemiczną, ulega przekształceniu w fosfokreatynę. W takiej właśnie formie, służy organizmowi do magazynowania energii. Podczas wysiłku, cząsteczki kreatyny uczestniczą w produkcji adenozynotrifosforanu (ATP), stanowiącego uniwersalny nośnik energii, który jest zużywany przez komórki ciała, w trakcie do procesów życiowych.

Jak działa kreatyna i w jakim celu się ją stosuje?

Podstawową funkcją kreatyny, jest uczestniczenie w procesie odnawiania tzw. cząsteczek ATP (adenozynotrójfosforanu). Jest to niezwykle ważne zadanie, ponieważ ATP stanowi podstawowy nośnik energii w organizmie. To właśnie te cząsteczki sprawiają, że mamy siłę do pracy czy do wykonywania ćwiczeń fizycznych. W związku z tym, w wyniku prawidłowej podaży kreatyny, poprawie ulegają zdolności wysiłkowe organizmu. Co istotne, Kwas beta metyloquanidynooctowy, wpływa na właściwą syntezę białek, a wszystko to za sprawą działania anabolicznego i antykatabolicznego. Co to oznacza w praktyce? Mianowicie to, że za sprawą kreatyny:

 • Wzrasta wytrzymałość i wydolność organizmu
 • Organizm szybciej regeneruje się po wysiłku fizycznym
 • Zyskuje się więcej siły
 • Zauważalny jest przyrost beztłuszczowej masy ciała

To właśnie dzięki tym właściwościom, a także możliwości osiągania szybszych wyników, sportowcy chętnie decydują się na stosowanie kreatyny w postaci suplementów. Aby możliwe było uzyskanie jak najlepszych efektów, należy wiedzieć, jak stosować tego typu produkty i znać odpowiedź na pytanie, co będzie lepsze – kreatyna przed czy po treningu? Tego dowiemy się kontynuując czytanie artykułu.

Jakie są rodzaje kreatyny?

Kreatyna to substancja, która występuje w wielu formach. Poniżej omawiamy pokrótce te najbardziej popularne na rynku polskim.

Monohydrat kreatyny

Monohydrat kreatyny to najczęstsza postać tego związku. Stanowi połączenie kreatyny z cząsteczkami wody. Dostępna w postaci proszków takich jak Creatine 500g oraz w formie tabletek. Skuteczność działania tego rodzaju kreatyny, została potwierdzona badaniami, a dzięki temu, że jest dostępna jest w atrakcyjnej cenie, wielu sportowców decyduje się po nią sięgać.

Jabłczan kreatyny

Jest to związek wytworzony z monohydratu kreatyny oraz kwasu jabłkowego. Ten ostatni ma wpływ na stymulację insuliny, co wspomaga transport kreatyny do mięśni. Ponadto, zwiększa zapasy fosfokreatyny w mięśniach oraz zdolność do gromadzenia przez nie glikogenu.

Cytrynian kreatyny

Jest to połączenie w jedną molekułę jednej cząsteczki kreatyny i trzech cząsteczek kwasu cytrynowego. Cytrynian kreatyny bierze udział w przemianach energetycznych, zachodzących w ustroju, a tym samym uzupełnia potencjał samej kreatyny i nadaje jej dodatkowe właściwości. Ze względu na fakt, że transport kreatyny do mięśni potęguje insulina, zaleca się stosowanie suplementów wzbogaconych o składniki, które zwiększają odpowiedź insulinową. Mowa tu m.in. o taurynie, która występuje w tym produkcie: 

Kreatyna przed treningiem – zalety stosowania

Zanim odpowiemy na pytanie – kreatyna lepiej przed czy po treningu – omówmy sobie zalety jej stosowania w tym pierwszym przypadku. Otóż jak się okazuje, stosowanie kreatyny przed treningiem ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Korzyści, jakie wynikają z przyjmowania substancji przed wysiłkiem fizycznym, to niewątpliwie wzrost energii w trakcie ćwiczeń, więcej siły, a tym samym i dłuższy trening. W tym miejscu nasuwa się wobec tego pytanie ile przed treningiem kreatyna powinna być przyjmowana? Przyjmuje się, że optymalny czas to 30 minut przed planowaną aktywnością fizyczną. Zależy to jednak od zaleceń umieszczonych na opakowaniu produktu, który stosuje się na co dzień, a także ustaleń z trenerem.

Przechodząc jednak do minusów przyjmowania suplementu przed treningiem, to jest nim ryzyko wystąpienia skłonności do upośledzenia działania cukrów, stąd też wielu specjalistów to odradza. Warto wiedzieć jednak o tym, że kreatynę można przyjmować codziennie, nawet w dni nietreningowe, do czego zachęca wielu trenerów.

Kreatyna po treningu – zalety stosowania

Poszukując odpowiedzi na pytanie – kreatyna po treningu czy przed – nie będzie możliwe jej udzielenie, kiedy nie zostaną przeanalizowane zalety stosowania tego suplementu po treningu. Oto one:

 • Przyspieszenie resyntezy ATP
 • Poprawa regeneracji powysiłkowej

Zarówno kreatyna po treningu, jak i przed niesie ze sobą wiele korzyści z jej stosowania. Należy jednak pamiętać o tym, aby przyjmować ją w odpowiednich porach, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie maksymalnych korzyści z suplementowania tej substancji.

źródła:

https://ktomalek.pl/blog/kreatyna-jak-dziala-i-o-czym-warto-pamietac-podczas-jej-przyjmowania/w-235
https://www.doz.pl/czytelnia/a15849Kreatyna__wlasciwosci_dzialanie_efekty._Jak_ja_dawkowac

Frączek B., Grzelak A., Suplementacja kreatyną w grupie młodych mężczyzn podejmujących rekreacyjnie trening siłowy, Probl Hig Epidemiol 2012, 93(1)

https://www.medonet.pl/badania,kreatyna—wlasciwosci–rodzaje–dzialanie–dawkowanie–skutki-uboczne,artykul,1570193.html#kreatyna-monohydrat-kreatyny
https://journals.lww.com/acsm-csmr/Fulltext/2021/07000/Creatine_Supplementation__An_Update.3.aspx