Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Monohydrat czy jabłczan – którą kreatynę wybrać?

Kreatyna – co to takiego?

Kwas beta metyloguanidynooctowy czyli kreatyna, to związek chemiczny, w którym znajdują się elementy kwasu octowego i strukturalne guanidyny. W przypadku zwierząt, substancja ta powstaje w ich mięśniach i ścięgnach, podczas przemiany materii. Jeżeli mowa natomiast o ludzkim organizmie, kreatyna jest wytwarzana z glicyny, metioniny i argininy, które w połączeniu z pozostałymi fosforanami tworzą w ciele fosfokreatynę.

Kwas beta metyloguanidynooctowy występuje naturalnie w mięśniach szkieletowych, ale nie tylko. Jego niewielkie ilości można znaleźć także w nerkach, wątrobie, trzustce, jądrach oraz mózgu. Ilość kreatyny biosentyzowanej w ludzkim organizmie, wynosi około 1-2g na dobę.

Jakie właściwości ma kreatyna?

 

Kreatyna jest organicznym związkiem chemicznym, który bierze czynny udział w wytwarzaniu adenozynotrifosforanu, co przekłada się na zapewnienie dostępu do energii komórkom ciała. Energia ta, magazynowana jest w postaci fosforanu kreatyny. W trakcie wysiłku fizycznego, następuje jego uwolnienie, by kolejno mógł zostać użyty do produkcji wysokoenergetycznego ATP. Większa podaż kreatyny, przekłada się na zwiększenie wydolności pracy mięśni w trakcie aktywności fizycznej.

Ponadto, efektem działania kreatyny, jest także przyrost masy mięśniowej. Wpływ na to ma hamowanie przez nią procesów niszczenia, a także stymulacji procesów przyrostu tkanki mięśniowej oraz magazynowania w niej wody. 2 Poszukując odpowiedniego suplementu dla siebie, warto rozważyć zakup produktu takiego jak CGT 600g. Jest to wysokiej jakości suplement o czytelnym składzie, który stanowi doskonały wybór w przypadku osób aktywnych fizycznie.

Jakie są naturalne źródła kreatyny?

Ze względu na fakt, jak pozytywny wpływ na ludzki organizm ma utrzymywanie należytego poziomu kreatyny, wiele osób, w tym przede wszystkim sportowców, decyduje się sięgać po nią w postaci suplementów diety. Nie jest to jednak jedyny sposób na zwiększenie poziomu kwasu beta metyloguanidynooctowego w mięśniach. Na rynku spożywczym dostępne są bowiem produkty, które warto wprowadzić do swojej codziennej diety, gdyż zawierają duże ilości tego związku. Najwięcej kreatyny można znaleźć w rybach, w czerwonym oraz białym mięsie. Poniżej wskazujemy przykładowe produkty, które obfitują w ten związek:

źródłoporcjazawartość
wołowina225g1,5-2,5mg
wieprzowina200g1,5-2,5mg
tuńczyk200g1,5-2,5mg
śledź225g2-4
mleko250ml5

Jak powinno się stosować kreatynę?

Dzięki badaniom nad kreatyną udowodniono, że jedynym ograniczeniem w przypadku jej stosowania, jest pora. Jak się okazuje, najlepiej spożywać ją po treningu, gdyż wówczas zmniejszony jest zapas glikogenu i zużyty zapas ATP. Ponadto, można przyjmować ją codziennie, nawet w dni nietreningowe. Nie poleca się natomiast zażywania przed treningiem. Wynika to z faktu, że wówczas, może dojść do zwiększenia szans na wystąpienie skłonności do upośledzenia działania cukrów.

Wartym podkreślenia jest również fakt, iż nie ma znaczenia, w jakiej postaci suplementowana jest kreatyna. Zarówno produkty w tabletkach, jak i w proszku, są szybko przyswajalne przez organizm. Wysokiej jakości suplementy można znaleźć tu: Monohydrat kreatyny

Kreatyna a aktywność fizyczna

Suplementowanie kreatyny przez kilka dni, prowadzi do wyraźnego wzrostu wewnątrzmięśniowych zasobów tego związku. Pożądanym efektem takiego działania, jest przyspieszenie tempa resyntezy. To natomiast przekłada się na polepszenie wyników sportowych, szczególnie w dyscyplinach o wysokiej intensywności. Ponadto, następuje poprawa adaptacji organizmu do obciążeń treningowych.

Zaletami przyjmowania kreatyny, są:

 • Poprawa regeneracji potreningowej
 • Poprawa tolerancji wysiłkowej
 • Zwiększenie beztłuszczowej masy ciała
 • Wzrost sprawności
 • Poprawa wydajności mięśni
 • Przyspieszenie resyntezy ATP
 • Przyspieszenie wzrostu siły mięśniowej

Czym jest monohydrat kreatyny?

Monohydrat kreatyny jest najczęstszą postacią kwasu beta metyloguanidynooctowego. Stanowi połączenie kreatyny z cząsteczkami wody, które w sklepach oferujących suplementy diety, można znaleźć w postaci proszku lub kapsułek. Jest to produkt, który odznacza się wysoką skutecznością, a ze względu na przystępną cenę, cieszy się sporym uznaniem wśród szerokiego grona konsumentów. Doskonałym wyborem, wysokiej jakości suplementu, jest Creatine 500g. Szukając monohydratu kreatyny, warto rozważyć jego zakup:

Monohydrat kreatyny jest suplementem anabolicznym. Dzięki dużej obecności cząsteczek ATP w mięśniach, odpowiada za syntezę białek, a także zwiększenie siły i wydajności. Ponadto, kreatyna zmniejsza kwasowość w mięśniach, pojawiającą się na skutek długotrwałych i intensywnych ćwiczeń.

Czym jest jabłczan kreatyny?

Jabłczan kreatyny występuje również pod nazwą Tri Creatine Malate (TCM). Związek ten powstaje w wyniku połączenia monohydratu kreatyny z kwasem jabłkowym. Jabłczan kreatyny ma wpływ na stymulację insuliny, a tym samym wspomaga transport kreatyny do mięśni.

Jego głównym zadaniem, jest zwiększenie zapasów fosfokreatyny w mięśniach. To natomiast wpływa na szybsze odbudowanie ATP, czyli podstawowych jednostek energetycznych. Dodatkowo, jabłczan przyczynia się do tego, iż mięśnie zyskują większą zdolność do gromadzenia glikogenu.

Nie bez znaczenia jest również fakt, iż kwas jabłkowy, jako substancja pomocnicza kreatyny, bierze aktywny udział w cyklu Krebsa, który inicjuje szlaki anaboliczne i wspomaga organizm podczas wytwarzania energii. Za sprawą połączenia kreatyny z kwasem jabłkowym powstaje związek, który znacznie lepiej niż monohydrat kreatyny, rozpuszcza się w wodzie. Dzięki temu, jest on lepiej absorbowany przez organizm. Ponadto, niweluje problemy związane z dyskomfortem żołądkowym, a dodatkowo jest bardziej skuteczny pod kątem szybszej odbudowy ATP.

Ze względu na to, że ten rodzaj kreatyny odznacza się większą stabilnością i przez dłuższy czas jest trwały w żołądku, nie ulega szybkiej konwersji do kreatyniny.Co zatem wybrać? Monohydrat czy jabłczan? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dalszej części artykułu. Zachęcamy do kontynuowania lektury.

Kreatyna – monohydrat a jabłczan

Zastanawiając się nad tym, co będzie lepsze – monohydrat kreatyny czy jabłczan kreatyny i poszukując idealnego produktu dla siebie, warto niewątpliwie wziąć pod uwagę kwestie, które różnią od siebie oba te związki. Są to m.in.:

 • Monohydrat kreatyny występujący w postaci suplementu diety, jest tańszy od jabłczanu kreatyny
 • Monohydrat kreatyny umożliwia szybszy wzrost masy mięśniowej, jabłczan działa wolniej
 • Jabłczan nie przyczynia się do zatrzymywania wody w organizmie
 • Jabłczan nie wywołuje żadnych dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego
 • Suplementy diety z jabłczanem kreatyny, są dużo łatwiej przyswajalne od suplementów z monohydratem kreatyny

Co zatem okaże się lepszym wyborem? Jabłczan kreatyny czy monohydrat? O tym w dalszej części tekstu.

Monohydrat czy jabłczan kreatyny – co wybrać?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że poznając różnice związków, takich jak jabłczan a monohydrat trzeba zastanowić się nad tym, który z produktów sprawdzi się lepiej w przypadku danego użytkownika. Warto wziąć pod uwagę jego formę, a także potrzeby. Idąc tym tropem można wskazać, że po monohydrat kreatyny sięgają przede wszystkim osoby, którym zależy na szybkim przyroście masy mięśniowej. Jeżeli mowa natomiast o suplementach z jabłczanem, to tutaj sprawy mają się nieco inaczej. Tego typu suplementy sprawdzą się bowiem w przypadku użytkowników, którym zależy na stopniowym uzyskiwaniu pożądanych efektów i kształtowaniu wysportowanej i umięśnionej sylwetki, przy jednoczesnym unikaniu gromadzenia wody w organizmie.

Odnosząc się do praktyki, monohydrat kreatyny, to suplement, który przede wszystkim stanowi wybór kulturystów i osób podnoszących ciężary. Jabłczan natomiast jest doskonałym produktem dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe tj. biegaczy czy kolarzy. Dlatego też stojąc przed dylematem czy kreatyna monohydrat, czy jabłczan kreatyny będzie bardziej odpowiedni, warto pamiętać, aby dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb, a przede wszystkim uprawianej dyscypliny sportowej.

Jabłczan vs monohydrat – który z rodzajów kreatyny wygrywa ten pojedynek? Otóż tak naprawdę każdy z tych produktów ma swoje zalety i może wspomóc uzyskanie upragnionych efektów. Dlatego też w przypadku części osób wygranym okaże się monohydrat, a w przypadku innych – jabłczan. Ten drugi odznacza się lepszą rozpuszczalnością, wyższym stopniem przyswajalności oraz ograniczonymi skutkami ubocznymi. Wybierając jednak wysokiej jakości, mikronizowane monohydraty kreatyny, można spodziewać się podobnych efektów. Dlatego też zadając sobie pytanie – kreatyna monohydrat czy jabłczan – co lepsze? Warto kierować się indywidualnymi potrzebami.

źródła:

 1. Szewczyk P.B., Poniewierka E., Kreatyna – zastosowanie w sporcie i medycynie. Piel. Zdr. Publ. 2015, 5, 4, 409-416.
 2. https://ncez.pzh.gov.pl/abc-zywienia/praktyczne-wskazowki-dla-trenujacych-silowo/
 3. https://www.doz.pl/czytelnia/a15849-Kreatyna__wlasciwosci_dzialanie_efekty._Jak_ja_dawkowac
 4. https://www.medonet.pl/badania,kreatyna—wlasciwosci–rodzaje–dzialanie–dawkowanie–skutki-uboczne,artykul,1570193.html#kreatyna-monohydrat-kreatyny
 5. https://ptfarm.pl/pub/File/Bromatologia/2017/Nr%202/Bromatologia%202_2017%20art%2005%20s%20122-127.pdf