Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

  • BLIK
  • przelew natychmiastowy
  • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
  • Apple Pay
  • Google Pay
  • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
  • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
  • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

  • kurierem
  • do paczkomatu Inpostu
  • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Na co pomaga kwas omega-3?

O kwasach omega 3 słyszał praktycznie każdy i zdecydowanej większości z nas, kojarzą się one z rybami, co oczywiście jest jak najbardziej prawidłowe. Jednak tylko nieliczni wiedzą, jaką rolę w ludzkim organizmie odgrywają. W tym artykule omówimy, czym jest omega-3, na co pomaga i w jakich pokarmach, poza rybami, najlepiej go szukać. Zachęcamy do lektury.

Czym są kwasy omega-3?

Kwasy omega- 3 są wielonienasyconymi kwasami, których ostatnie, podwójne wiązanie w łańcuchu węglowym, znajduje się przy trzecim od końca atomie węgla. Ich przemiany stanowią element wielu ważnych procesów życiowych.

Do najważniejszych kwasów omega-3 zaliczane są:

  • Kwas linolenowy (ALA). Jest prekursorem całej grupy kwasów tłuszczowych omega-3. Nie może być syntetyzowany w organizmie człowieka, dlatego też należy dostarczać go z pokarmami. ALA znajduje się w zielonych częściach roślin jadalnych, w olejach roślinnych (sojowym, lnianym, rzepakowym) oraz w rybach morskich. Organizm ludzki może z kwasu linolenowego syntetyzować kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA).
  • Kwas eikozapentaenowy (EPA). Pobudza głównie układ sercowo- naczyniowy, poprzez wpływ na syntezę eikanozoidów.
  • Kwas dokozaheksaenowy (DHA). Odgrywa kluczową rolę w rozwoju układu nerwowego, zachodzącym podczas życia płodowego i we wczesnym dzieciństwie. Jego niedobór u niemowląt przyczynia się do obniżenia ostrości widzenia i zdolności uczenia w późniejszym wieku. W ekstremalnych przypadkach, może zaburzać proces mielinizacji komórek nerwowych i sprzyjać powstawaniu pewnych niedorozwojów umysłowych.

Źródła kwasów omega- 3

Wiemy już co to jest kwas omega-3. Jakie jest jego działanie? To wyjaśniamy w dalszej części artykułu, natomiast teraz omówimy, jakie są jego źródła. Otóż jak się okazuje, jedynym rzeczywistym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3, w szczególności EPA i DHA, jest tłuszcz pochodzący z ryb i zwierząt morskich, żywiących się planktonem lub rybami. Ponadto, kwasy omega-3 znajdują się również w takich produktach, jak:

  • Algi,
  • Oleje roślinne,
  • Orzechy włoskie.

Poza produktami spożywczymi, kwasy omega-3 mogą być dostarczane organizmowi również w postaci suplementów diety. Dostępne są w aptekach, a także sklepach oferujących rozmaite odżywki dla sportowców. Należy pamiętać jednak o tym, że tego typu produkty, powinny być traktowane jako dodatek do zdrowej, dobrze zbilansowanej diety, nie zaś jej substytut.

Omega – 3 – działanie

Jak wspominaliśmy w poprzedniej części artykułu, kwasy omega 3 są wielonienasyconymi kwasami tłuszczowymi, wykazującymi pozytywny wpływ na cały organizm. Ze względu na ich prozdrowotne działanie, należy zadbać o prawidłową podaż tych kwasów w organizmie. Przejdźmy jednak do konkretów, jeśli chodzi o omega-3. Na co pomaga? Oto jego funkcje:

  • Normalizuje ciśnienie krwi,
  • Redukuje stężenie triacylogliceroli w osoczu krwi,
  • Działa przeciwzakrzepowo,
  • Hamuje rozwój choroby niedokrwiennej serca,
  • Działa przeciwmiażdżycowo,
  • Działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie,
  • Hamuje rozwój cukrzycy typu II,
  • Działa przeciwnowotworowo,
  • Chroni układ immunologiczny,
  • Działa przeciwdepresyjnie,
  • Przeciwdziała otyłości,
  • Korzystnie wpływa na skórę i działa leczniczo w przypadku schorzeń skórnych,
  • Wpływa na prawidłowy rozwój w okresie prenatalnym,
  • Działa antyneurodegradacyjnie,
  • Wpływa na funkcjonowanie płuc,
  • Wpływa na gęstość mineralną kości,
  • Wpływa na metabolizm mięśni szkieletowych.

Jak dawkować kwasy omega-3?

Zgodnie z przedstawionymi powyżej informacjami, na ludzki organizm niezwykle pozytywne działanie ma kwas omega 3. Na co pomaga i gdzie można go znaleźć? Te informacje zostały przedstawione już w poprzedniej części artykułu. W tym miejscu zatem nasuwa się pytanie – jak dawkować te wielonienasycone kwasy tłuszczowe? Otóż jak się okazuje, zapotrzebowanie organizmu na nie jest uzależnione od wieku, stanu fizjologicznego, a także stanu zdrowia.

 

Źródła:

  1. http://evu.wsse.gorzow.pl/images/zalaczniki/zalaczniki_zdrowie/normyzywienianowelizacjaizz2012_1.pdf#page=44
  2. http://www.pttz.org/zyw/wyd/czas/2011,%206(79)/024_035_Marciniak.pdf
  3. https://www.ptfarm.pl/pub/File/Bromatologia/2013/2/BR%202-2013%20-%20s.%20225-233.pdf
  4. https://ncez.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2021/03/normy_zywienia_2020web.pdf