Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Po jakim czasie schodzi tłuszcz z brzucha?

Tłuszczyk na brzuchu to zmora wielu osób. Podejmując decyzję o utracie zbędnych kilogramów, czy to ze względów zdrowotnych, czy typowo wizerunkowych, chcielibyśmy się go jak najszybciej pozbyć. Sęk w tym, że pomimo usilnych prób i utraty wagi nieestetyczna fałdka pozostaje, a to zdecydowanie demotywuje do kontynuowania odchudzania. Trzeba pamiętać jednak o tym, że nie warto się poddawać. Mimo, że chudnięcie z brzucha to spore wyzwanie, uzyskanie upragnionych efektów jest jak najbardziej możliwe. Wymagana jest jednak duża determinacja, konsekwencja w działaniu i przestrzeganie kilku ważnych zasad. Zatem jak najszybciej spalić tłuszcz z tej części ciała, aby móc cieszyć się upragnioną sylwetką? Wyjaśniamy.

Jak najszybciej spalić tłuszcz? Podpowiadamy

Większość osób, które decydują się na utratę zbędnych kilogramów i zmianę składu swojego ciała chciałoby jak najszybciej uzyskać wyznaczone sobie cele. Stosowanie drakońskich diet, ciągłe wchodzenie na wagę, aby zweryfikować postępy czy też nagminne sięganie po metr krawiecki, w celu mierzenia obwodów mogą jednak nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że odchudzanie to proces, który wymaga cierpliwości, konsekwencji, pełnego zaangażowania i czasu. W końcu nadprogramowe kilogramy nie pojawiły się z dnia na dzień, a przybieranie na wadze trwało przez dłuższy czas. Trudno więc oczekiwać, aby odwrócenie tego stanu rzeczy zajęło tydzień czy miesiąc. Brak widocznych w krótkim czasie efektów dla wielu osób jest demotywujące i nierzadko kończy się porzuceniem swoich planów na szczupłą sylwetkę. Często też głównym powodem rezygnacji okazuje się być zalegająca na brzuchu tkanka tłuszczowa, która nie znika w takim tempie, jak z pozostałych partii ciała. Co zatem zrobić, aby wyszczuplić brzuch? Czy są jakieś sposoby na to, aby pozbyć się tłuszczyku szybciej? O tym w dalszej części artykułu.

Ile czasu zajmuje spalanie tłuszczu z brzucha?

Utrata zbędnych kilogramów to proces, którego okres trwania dla każdego jest inny. To, o czym trzeba pamiętać, to fakt, że nie istnieje coś takiego, jak miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej. Jej nadmiar redukowany jest z całego ciała, co oznacza, że wraz ze zmniejszaniem się ogólnej tkanki tłuszczowej, zmniejszeniu ulega również brzuch. Podczas redukcji nie należy zapominać jednak o tym, że tłuszcz odgrywa w organizmie bardzo ważną rolę, w związku z czym, z poziomem tkanki tłuszczowej nie należy schodzić zbyt nisko.

Warto wiedzieć także o tym, że istnieje coś takiego, jak tłuszcz trzewny. Spalanie w jego przypadku jest bardzo istotne ze zdrowotnego punktu widzenia. Gromadzi się on bowiem w jamie brzusznej pomiędzy mięśniami a narządami. Jego zbyt duża ilość może prowadzić do wielu schorzeń, takich jak: insulinooporność, wzrost ciśnienia krwi oraz wielu innych problemów zdrowotnych. Do czynników, które sprzyjają jego nagromadzeniu, zaliczane są m.in.:

 •         Wiek,
 •         Płeć,
 •         Status prokreacyjny,
 •         Pochodzenie etniczne,
 •         Czynniki genetyczne,
 •         Niska masa ciała w okresie wczesnego dzieciństwa,
 •         Czynniki endokrynalne,
 •         Stres,
 •         Sposób żywienia1.

Odpowiadając jednak na pytanie, po jakim czasie schodzi tłuszcz z brzucha, trudno jednoznacznie wskazać wspólny przedział dla wszystkich osób. Istnieje bowiem wiele czynników, które mają na to realny wpływ. Mowa m.in. o stosowanej diecie, poziomie aktywności fizycznej, chorobach, czynnikach genetycznych, wieku oraz płci2. W zależności od wyżej wymienionych, dla jednych może być on krótszy, a dla innych dłuższy.

Tłuszcz trzewny – spalanie. Od czego zacząć?

Efektywne spalanie tłuszczu z brzucha oraz z innych części ciała wiąże się z koniecznością wprowadzenia zmian w życiu. Utrata wagi ma ścisły związek z przestrzeganiem planu zdrowego odżywiania, spożywania posiłków o niższej kaloryczności, zmniejszenia ilości niezdrowych tłuszczów nasyconych w posiłkach, a także zwiększenia aktywności fizycznej3.

Należy pamiętać również o tym, aby nie stosować diety ze zbyt dużym deficytem kalorycznym. Takie rozwiązanie wprawdzie pozwala na szybką redukcję wagi, jednak w dłuższej perspektywie może negatywnie odbić się na zdrowiu i sprzyjać tzw. efektowi jo-jo. Kaloryczność diety odchudzającej powinna być dopasowana do indywidualnego zapotrzebowania danej osoby. Nie należy decydować się na spożywanie posiłków o niższej wartości energetycznej niż podstawowa przemiana materii. Jest to bowiem minimalna ilość energii, jaką organizm potrzebuje, aby móc podtrzymać podstawowe funkcje fizjologiczne4.

Jak najszybciej spalić tłuszcz? Tych zasad warto przestrzegać

Jak wspominaliśmy już wielokrotnie, spalanie tłuszczu z brzucha to proces, który wymaga cierpliwości i pełnego zaangażowania. Aby skutecznie go przeprowadzić, warto przestrzegać poniższych zasad:

 •         Regularność posiłków. Zalecane jest spożywanie 5 niewielkich posiłków, w równych odstępach czasu (co 3-4h). Sprzyja to lepszej kontroli apetytu, a także równomiernemu wchłanianiu poszczególnych składników odżywczych.
 •         Jedzenie śniadania. Wiele osób pomija ten niezwykle istotny posiłek w ciągu dnia, a jak wykazały badania, niejedzenie śniadania sprzyja wystąpieniu otyłości i sięganiu po niezdrowe przekąski.
 •         Wybieranie pełnowartościowych składników. Dieta wspomagająca odchudzanie powinna składać się z warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych, a także zdrowego białka i tłuszczy w odpowiednich proporcjach.
 •         Unikanie niezdrowych pokarmów. W zdrowej diecie nie ma miejsca na przetworzoną żywność czy wysokoenergetyczne produkty obfitujące w węglowodany i tłuszcz.
 •         Właściwe nawodnienie. Zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody pozwala na zachowanie równowagi wodno- elektrolitowej.
 •         Aktywność fizyczna. Regularne spacery, pływanie, jogging czy zajęcia na siłowni sprzyjają utrzymaniu równowagi energetycznej i redukcji masy ciała, co wspomaga schudnięcie z brzucha5.

Niektóre osoby, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty treningów i diety, sięgają po spalacze tłuszczu. Ich głównym zadaniem jest wspomaganie odchudzania, poprzez zwiększenie wydatku energetycznego organizmu. Fat burner to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać o tym, że powinien być traktowany wyłącznie jako dodatek do zdrowej diety i regularnych ćwiczeń.

Źródła:

   1. https://studiamedyczne.ujk.edu.pl/doc/SM_27_net.pdf#page=65
   2. https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/Ile_czasu_potrzeba,_%C5%BCeby_spali%C4%87_t%C5%82uszcz_z_brzucha_-a5789.html
   3. https://www.nhlbi.nih.gov/health/overweight-and-obesity#:~:text=Overweight%20and%20obesity%20are%20caused%20by%20many%20factors,medicines%2C%20as%20well%20as%20genetics%20and%20family%20history.
   4. https://dietetycy.org.pl/zdrowe-odchudzanie/
   5. https://dietetycy.org.pl/zdrowe-odchudzanie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *