Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Przedtreningówka – co to jest, co daje i jak długo działa?

Suplementy przedtreningowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Wynika to z ich dużej skuteczności. Tego typu preparaty wspierają organizm przed wysiłkiem fizycznym, przygotowując go do treningów siłowych i wytrzymałościowych. W tym artykule szczegółowo omówimy co to jest przedtreningówka, co daje i jak długo działa. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z jego treścią.

Co to jest przedtreningówka?

Obecnie rynek suplementów niesamowicie się rozwija, dostarczając zarówno zawodowym sportowcom, jak i amatorom, rozmaitych specyfików. Ich rolą jest wspomaganie organizmu podczas wysiłku fizycznego, zwiększanie jego wytrzymałości i przyspieszanie regeneracji. Dzięki temu osoby je zażywające, mogą w szybszym czasie osiągnąć upragnione efekty swoich treningów. Jednym z tego typu suplementów jest przedtreningówka. Co to takiego? Otóż jak sama nazwa wskazuje, to produkt przeznaczony do stosowania przed treningiem. Jego receptura opiera się na składnikach, których podstawowym zadaniem jest pobudzenie organizmu i dostarczenie mu energii niezbędnej podczas wysiłku fizycznego. Warto podkreślić, że w odżywce znajdują się różnego rodzaju surowce, wpływające na podniesienie wydolności i wytrzymałości. Przykład takiego preparatu to Strong 10, który idealnie sprawdza się jako środek wspomagający przed aktywnością fizyczną.

To, co istotne, to fakt, że tego typu suplement diety nie tylko może wspomóc organizm, gdy pracujesz nad przyrostem masy mięśniowej czy poprawą wyników osiąganych podczas treningów. Jest również doskonałym wyborem, gdy decydujesz się na redukcję tkanki tłuszczowej. W związku z powyższym, jeżeli od pewnego czasu regularnie uczęszczamy na treningi, prowadzimy zdrowy tryb życia i należycie się odżywiamy, to uzupełnienie swojej codziennej diety właśnie w przedtreningówkę, będzie dobrym rozwiązaniem.

Co daje i jak działa przedtreningówka?

Gdy wyjaśniliśmy już czym jest suplement do stosowania przed treningiem, warto przejść do kolejnego tematu i omówićco daje przedtreningówka i jak działa. Otóż ze względu na to, że rolą tego typu suplementu, jest wzrost energii przed wysiłkiem fizycznym, warto po niego sięgnąć w słabszy dzień. Za pobudzenie organizmu odpowiadają substancje takie jak kofeina, yerba mate czy guarana, Dzięki nim, osoby przyjmujące przedtreningówkę będą cieszyć się dużą wytrzymałością podczas treningu, co umożliwi dłuższe wykonywanie ćwiczeń i redukcję uczucia zmęczenia.

To, co daje przedtreningówka, to również lepsze ukrwienie mięśni. Stają się one twardsze w dotyku i wizualnie większe. Dzieje się tak na skutek obecności w preparatach składników, które zapewniają wzrost uwalniania tlenku azotu. Ten natomiast pomaga zwiększyć światło naczyń krwionośnych i tym samym uzyskać stan tzw. „pompy” mięśniowej, która jest niezwykle pożądana przez wszystkie osoby pracujące nad budową masy mięśniowej. Ponadto, dzięki lepszemu ukrwieniu mięśni, zostają one lepiej zaopatrzone w tlen oraz w substancje odżywcze. To natomiast sprawia, że mogą dłużej pracować, efektywniej się regenerować i zapobiegać powstawaniu zakwasów.

Warto podkreślić także, że dobre przedtreningówki dostarczają organizmowi mikroelementów, zapewniających dobre samopoczucie i regenerację. To sprawia, że po wysiłku fizycznym, osoby je stosujące nie będą czuły się obolałe, zmęczone i zupełnie pozbawione energii.

Jak długo działa przedtreningówka?

Ze względu na to, że podstawową rolą przedtreningówek jest dostarczenie organizmowi energii niezbędnej podczas treningu, pojawia się w tym miejscu pytanie, na które chciałby poznać odpowiedź każdy sportowiec, rozważający rozpoczęcie suplementacji. Pytanie to brzmi – jak długo działa przedtreningówka? Otóż odpowiedź będzie jednoznaczna. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że czas działania tego typu produktu jest uzależniony od składników, jakie znajdują się w jego recepturze. Do najważniejszych i najpopularniejszych substancji przedtreningówek zaliczyć można:

 • Kofeinę Jest to składnik, który zmniejsza uczucie zmęczenia oraz sprzyja przemianie materii, a tym samym wspiera walkę o utratę zbędnych kilogramów
 • Beta- alaninę. Surowiec ten wspomaga regenerację oraz aktywnie uczestniczy w procesie produkcji karnozyny.
 • Kreatynę. Dostarcza energii, wspomaga wytwarzanie ATP oraz sprzyja regeneracji.
 • Taurynę. Dodaje energii i przyspiesza regenerację organizmu. Pełni funkcję ochronną dla mięśni przed katabolizmem.
 • Cytrulinę. Uczestniczy w syntezie tlenku azotu, umożliwiając uzyskanie większej „pompy” mięśniowej. Stwarza dogodne warunki dla przyrostu masy mięśniowej w krótszym czasie. Normalizuje pH mięśni, uczestniczy w oczyszczaniu organizmu i pozwala uniknąć zakwasów pojawiających się po treningu.
 • Cholinę. Zapotrzebowanie na ten składnik wzrasta zwłaszcza przy treningach wytrzymałościowych.
 • L-argininę. Powoduje wzrost tlenku azotu, usprawniając przepływ składników odżywczych i pozwalając na uzyskanie lepszej „pompy” mięśniowej. Wpływa na poprawę odporności i wspomaga regenerację organizmu.

Wracając jednak do czasu działania przedtreningówek, to jest on zależny od okresu półtrwania zawartych w nich składników. Różne przedtreningówki wykorzystują odmienne substancje, o których wspominaliśmy powyżej. Podczas, gdy spora część składników ma okres półtrwania wynoszący od 2 do 6 godzin, inne mogą mieć jeszcze dłuższy efekt. Trwałość przedtreningówki uzależniona jest od wielu czynników. Mowa tu o długości treningu, długości przerw pomiędzy kolejnymi ćwiczeniami, a także indywidualnych predyspozycji organizmu. Powołując się jednak na konkrety, można wskazać, że przedtreningowka średnio działa od 30 – 120 minut.

Przedtreningówka — ile przed treningiem?

Przedtreningówka to suplement diety, który w zależności od zawartych w nim składników, może wykazywać zróżnicowane działanie na ludzki organizm. Zatem jak działa przedtreningówka? Otóż wszystko zależy od tego, jaki rodzaj specyfiku wybierzemy. Do wyboru mamy trzy warianty tych preparatów:

W związku z powyższym, w zależności od tego, jakie efekty będziemy chcieli osiągnąć, odpowiednia dla nas okaże się inna przedtreningówka. Ile przed treningiem zażyć tego typu specyfik, aby uzyskać odpowiednie wsparcie dla swojego organizmu? Najczęściej zaleca się, aby suplementy przeznaczone do stosowania przed treningiem, przyjmować około 30 minut przed planowanym wysiłkiem fizycznym. Jest to odpowiedni czas na to, aby wszelkie składniki zawarte w preparacie wchłonęły się do organizmu i zapewniły mu wsparcie podczas ćwiczeń, a także po nich. Oczywiście czas ten może być odmienny dla różnych suplementów diety. W związku z powyższym, przed zażyciem konkretnego produktu, najlepiej zapoznać się z zaleceniami od producenta, umieszczonymi na opakowaniu.

Czy przedtreningówki są zdrowe? Wyjaśniamy

Można wymienić wiele dobroczynnych właściwości przedtreningówek. Jak to bywa jednak przy wielu środkach wspomagających, tak i w tym przypadku, znajdą się osoby mające wątpliwości, czy przedtreningówki są zdrowe. Otóż ze względu na fakt, że zalicza się je do suplementów diety, ich działanie nie powinno być szkodliwe dla organizmu. Oczywiście, jeżeli będą zażywane w nadmiarze, wówczas może dojść do sytuacji, kiedy osoba przyjmująca dany preparat zacznie doświadczać skutków ubocznych.

Warto wskazać także, iż ze względu na obecność takich substancji jak m.in. kofeina, niektórzy sportowcy nie powinni sięgać po tego typu specyfiki. Mowa o osobach borykających się z chorobami serca czy układu krążenia. Ponadto, stanowczo nie należy podawać tego typu specyfików nastolatkom, którzy nie ukończyli 18. roku życia. Z ich przyjmowaniem powinni uważać także sportowcy po 50.

Źródła:

 1. https://www.doz.pl/czytelnia/a15698-Kofeina__wlasciwosci_i_zastosowanie._Jak_wplywa_na_organizm
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3374095/
 3. https://www.healthline.com/nutrition/what-is-taurine#benefits
 4. https://www.doz.pl/czytelnia/a15622-Cytrulina_-_wlasciwosci_i_dawkowanie._Jak_dziala_jablczan_cytruliny
 5. https://journals.humankinetics.com/view/journals/ijsnem/18/2/article-p191.xml
 6. https://zywienie.medonet.pl/skladniki-odzywcze/arginina-co-to-jest-wlasciwosci-zastosowanie-oraz-przeciwwskazania/5931qke#arginina-w-sporcie