By móc zwiększyć wydolność swojego organizmu podczas treningu, niezwykle dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po suplement diety w postaci przedtreningówki. Produkt ten sprawdza się nie tylko w przypadku ćwiczeń siłowych, ale również aerobowych. Receptury tego typu środków bazują na naturalnych składnikach aktywnych, które przyczyniają się do długotrwałego wzrostu poziomu energii. Zażywanie suplementów w postaci przedtreningówek wspomaga koncentrację i pozwala utrzymać ją na najwyższym poziomie podczas aktywności fizycznej, co okazuje się być niezwykle istotne w trakcie długich treningów biegowych. Jak najlepiej stosować tego typu specyfiki przed treningiem tlenowym i które z tych dostępnych na rynku okażą się najlepsze dla biegaczy? 

Czy stosowanie przedtreningówki jest odpowiednie dla biegaczy?

Przedtreningówki to suplementy diety, których stosowanie zalecane jest podczas długich i intensywnych treningów, do których niewątpliwie zalicza się bieganie. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż tego typu suplementy dodają energii, a także zwiększają wytrzymałość. Ze względu na fakt, że bieganie stanowi olbrzymie obciążenie dla organizmu, warto posiłkować się odżywkami przedtreningowymi, które zwiększą możliwości wytrzymałościowe ciała, a przy tym sprawią, że treningi nie będą aż tak bardzo męczące.

Jak dawkować przedtreningówkę?

Każdy suplement diety należy stosować zgodnie z wytycznymi producenta, a także indywidualnymi potrzebami zażywającej go osoby. Na przykład biegacze wrażliwi na kofeinę, powinni rozpocząć suplementację zawierających ją specyfików, od połowy zalecanej dawki. To pozwoli na zbadanie reakcji swojego organizmu, a także poziomu jego tolerancji. Przedtreningówka do biegania z reguły dostępna jest w postaci proszku lub tabletek. Na opakowaniu, w którym się znajduje, producent zamieszcza informacje na temat produktu oraz wskazówki co do jego zażywania. Warto się z nimi zapoznać i ich przestrzegać. Nigdy nie należy przekraczać wskazanej maksymalnej dawki dziennej i zażywać więcej preparatu, niż jest to dopuszczalne.

Czy przedtreningówka może poprawić wyniki biegacza?

To, co należy wiedzieć o suplementach przeznaczonych dla biegaczy, to ich wielowymiarowy wpływ na organizm sportowców. Regularne zażywanie tego typu produktów, pozwala pobudzić organizm dodając mu energii, zwiększyć poziom motywacji, a także poprawić koncentrację. Ponadto, przedtreningówka dla biegaczy pozwala na czasową poprawę wydolności i powstrzymuje narastanie zmęczenia. To niewątpliwie umożliwia wydłużenie dystansu biegu i poprawę uzyskanych wyników. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż tego typu suplementy diety przyśpieszają  regenerację po treningu, a także zapobiegają powstawaniu zakwasów. Takie działanie suplementu umożliwia szybszy powrót do intensywnych ćwiczeń w następnych dniach.

To, o czym warto jeszcze wspomnieć, to również fakt, iż substancje aktywne zawarte w odżywkach zapobiegają występowaniu skurczów, które potrafią zrujnować nawet najlepszy trening. Początkującym biegaczom, zaleca się rozpoczęcie swojej przygody z przedtreningówkami od słabszych preparatów, natomiast doświadczeni sportowcy powinni sięgnąć po mocniejsze suplementy, które dodadzą im potężnej dawki energii. Ich zażywanie pozwoli na zwiększenie stopnia trudności treningów, poprawi wydolność, uzupełniając przy tym minerały, które wydostają się z organizmu wraz z potem.

Dobra przedtreningówka dla biegaczy – jaką warto wybrać?

Na rynku dostępny jest ogromny wybór rozmaitych przedtreningówek dla sportowców. Różnią się one składem, sposobem działania i efektywnością. Jak się okazuje, ilość w tym wypadku nie idzie w parze z jakością, a znalezienie wartego uwagi suplementu nie należy do łatwych zadań. Żeby usprawnić proces wyboru odpowiedniego preparatu, postanowiliśmy przygotować kilka propozycji, po które, w naszej ocenie, warto sięgnąć.  Poniżej omawiamy kilka przykładów.

MLO Strong 10

  1. Najlepszym w naszej opinii suplementem diety, który warto włączyć do codziennego harmonogramu biegacza, jest MLO Strong 10. To specyfik o rozbudowanej formule, który powstał z myślą o osobach potrzebujących silnego pobudzenia podczas wysiłku fizycznego. Jednym ze składników odżywki jest niemiecki monohydrat kreatyny, stanowiący kluczową rekomendację tego specyfiku. Przedtreningówka MLO Strong 10 tworzona jest ze składników, pozyskiwanych z najwyższej jakości źródeł. Produkt zawiera kluczowe dla tego typu preparatów surowce, a dzięki wzbogaceniu go o dodatkowe ekstrakty roślinne, jego działanie jest jeszcze mocniejsze.  Jest to niewątpliwie jeden z tych produktów, pozytywnie wpływających na organizm i usprawniających jego pracę.

Dark Labs Crack

To kolejny ze specyfików, po które niewątpliwie warto sięgnąć. Po jego zażyciu, przez dłuższy czas, odczuwane jest diametralne zwiększenie pokładów energii. Ponadto, koncentracja po przyjęciu suplementu również ulega poprawie i utrzymuje się na najwyższym poziomie.

URX Bombshell

Jest to preparat, który z całą pewnością przypadnie do gustu biegaczom, zwracającym szczególną uwagę na to, aby utrzymać niski poziom tkanki tłuszczowej. Specyfik ten gwarantuje również długotrwałe skupienie w trakcie treningu.

ECA Gold

Produkt ten również zasługuje na szczególną uwagę. Pomimo, iż słynie przede wszystkim jako spalacz, to ze względu na swój skład, cieszy się pozytywnymi opiniami jako specyfik podnoszący efektywność treningów.

Suplementy przedtreningowe to specyfiki, które sprawdzają się zarówno w przypadku biegaczy, jak i osób trenujących siłowo. Wynika to przede wszystkim ze sposobu ich działania. Są bowiem odpowiedzialne za zwiększenie wydolności, a także możliwości wytrzymałościowych. Ponadto, poprawiają koncentrację. To, o czym należy jednak pamiętać, to dopasowanie zażywania przedtreningówek do swoich potrzeb. Takie postępowania pozwoli zatroszczyć się o swoje zdrowie i zmaksymalizować skuteczność zażywanych środków. Jeżeli nie mamy pewności, czy dany specyfik sprawdzi się w naszym przypadku, skonsultujmy tą kwestię z trenerem lub profesjonalnym dietetykiem.