Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Przyjmowanie probiotyków – wszystko, co musisz wiedzieć

Probiotyki są żywymi kulturami bakterii, stosowanymi w postaci suplementów pokarmowych. Wykazują one pozytywny wpływ na ludzki organizm, poprzez kształtowanie korzystnego dla niego zestawu mikroflory jelitowej i w konsekwencji zapewnienie mu ochrony przed działaniem patogennych, toksycznych oraz rozkładczych drobnoustrojów1. Wiele osób stosuje tego typu preparaty na wyraźne zalecenie lekarza, głównie podczas antybiotykoterapii. Należy wspomnieć jednak o tym, że probiotyki nie powinny być traktowane wyłącznie jako doraźne rozwiązanie. Ze względu na ich korzystny wpływ na ludzki organizm, warto włączyć je do swojego jadłospisu i przyjmować regularnie. Pamiętajmy o tym, że zdrowie całego organizmu zaczyna się w jelitach. Odpowiedni skład flory bakteryjnej w układzie pokarmowym wpływa nie tylko na kondycję fizyczną ciała, ale też na psychiczne samopoczucie.

Probiotyki – ile razy dziennie przyjmować?

Probiotyki są żywymi mikroorganizmami, zasiedlającymi układ trawienny człowieka, a konkretnie budującymi znajdującą się w nim florę bakteryjną. Do naturalnych probiotyków można zaliczyć m.in. kiszonki, a także fermentowane wyroby mleczne, takie jak jogurt, maślanka czy kefir, obfitujące w żywe kultury bakterii jelitowych. Poza żywnością probiotyki występują również w formie suplementów diety i są ogólnodostępnymi produktami, które można kupić w każdej aptece. W przypadku tego drugiego rozwiązania warto wiedzieć, w jaki sposób przyjmować tego typu produkty. W jakich dawkach suplementować probiotyki? Ile razy dziennie po nie sięgać? Suplementy diety mające na celu kształtowanie korzystnej dla organizmu mikroflory jelitowej, powinny być przyjmowane według zaleceń lekarza lub zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. W zależności od tego, jaka liczba szczepów bakterii znajduje się w pojedynczej tabletce lub saszetce, może być zalecane przyjmowanie większej lub mniejszej dawki raz lub kilka raz w ciągu dnia.

Czy probiotyk można brać bez antybiotyku? Wyjaśniamy

Ze względu na swoje wszechstronne działanie probiotyki znajdują zastosowanie zarówno w profilaktyce zdrowotnej, jak i terapii wielu chorób. Wielu z nas kojarzy je głównie z antybiotykoterapią, gdyż stanowią wsparcie dla organizmu podczas kuracji z zastosowaniem tego typu medykamentów. Ostatnimi czasy można jednak spotkać się z opiniami, że probiotyki powinny być traktowane jako nieodłączny element naszej codziennej diety. W tym miejscu pojawia się zatem pytanie – czy probiotyk można brać bez antybiotyku? Odpowiedź na nie jest twierdząca. Przede wszystkim warto wskazać, że tego typu preparaty korzystnie wpływają na nasz organizm, wzmacniając jego odporność. Silniejszy układ immunologiczny lepiej radzi sobie z atakującymi go wirusami i bakteriami, skutecznie je zwalczając i tym samym chroniąc go przed wywoływanymi przez nie chorobami. Stosowanie probiotyku zalecane jest również w przypadku rozmaitych schorzeń, do których należą:

 •         Biegunki o różnorodnym podłożu,
 •         Alergie i atopowe zapalenie skóry (AZS),
 •         Zapalenie jelita grubego (IBD),
 •         Zespół jelita drażliwego (IBS),
 •         Martwicze zapalenie jelit,
 •         Martwiczo- wrzodziejące zapalenie dziąseł,
 •         Krwawienie dziąseł,
 •         Stany lękowe.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że probiotyki odgrywają istotną rolę w życiu osób aktywnych fizycznie. Na podstawie wielu przeprowadzonych badań dowiedziono, że probiotyki dla sportowców stanowią doskonałe wsparcie przeciążonego organizmu. Pozwalają m.in. korygować zaburzenia równowagi flory bakteryjnej jelit, a także ograniczają ryzyko występowania dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, które nierzadko towarzyszą wysiłkowi fizycznemu2. Ponadto osoby intensywnie trenujące są bardziej podatne na choroby górnych dróg oddechowych. Na podstawie przeprowadzonych badań dowiedziono, że probiotyk dla sportowców zmniejsza częstotliwość występowania tego typu schorzeń lub skraca czas trwania objawów3. W związku z przedstawionymi powyżej informacjami można stwierdzić, że probiotyki mogą być stosowane nie tylko podczas antybiotykoterapii, ale również jako codzienne wsparcie dla organizmu czy w trakcie terapii różnorodnych schorzeń.

Jak długo można brać probiotyki?

Probiotyki wykazują szereg prozdrowotnych właściwości, a na podstawie wielu przeprowadzonych badań dowiedziono ich skuteczności. Należy pamiętać jednak o tym, że jak każdy suplement diety, tak i również tego typu preperaty muszą być stosowane z rozwagą. Wszystkie probiotyki powinny być przyjmowane po uprzedniej konsultacji z lekarzem i/lub zgodnie z zaleceniami znajdującymi się w ulotce. Nie należy samodzielnie podejmować decyzji zarówno o zwiększeniu dawki preparatu, jak i wydłużeniu czasu jego stosowania. Zarówno rodzaj suplementu, jak i jego dawkowanie oraz okres przyjmowania zależne są od przyczyn, dla których zażywany jest dany probiotyk. Na przykład w przypadku antybiotykoterapii to, jak długo brać probiotyk po antybiotyku jest uzależnione od zaleceń lekarza prowadzącego. Najczęściej już w trakcie wizyty, podczas przepisywania konkretnego medykamentu specjalista zaleca również stosowanie konkretnego suplementu, wskazując dawkę preparatu, częstotliwość jego przyjmowania, a także okres, w jakim ma być stosowany. Informacje dotyczące zażywania probiotyku mogą różnić się w zależności od preparatu, dlatego przed rozpoczęciem jego suplementowania warto zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.

Kiedy brać probiotyk – rano czy wieczorem?

Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek suplementu diety wiele osób zastanawia się nad tym, jaka pora dnia będzie na to odpowiednia. Te same wątpliwości pojawiają się w przypadku specyfików regulujących florę bakteryjną jelit – zatem kiedy brać probiotyk, rano czy wieczorem? Otóż pora dnia tak naprawdę nie ma znaczenia. Najważniejsze jednak, aby zażywać je w odpowiednich warunkach. Na podstawie przeprowadzonych badań dowiedziono, że przeżycie wszystkich bakterii w stosowanym probiotyku jest najlepsze, kiedy przyjmuje się go wraz z pożywieniem lub 30 minut przed posiłkiem. Dowiedziono również, że tego typu suplementy powinny być spożywane z daniami zawierającymi tłuszcze lub tuż przed nimi4. Przestrzegając tych wytycznych możliwe jest pełne wykorzystanie potencjału danego probiotyku, a tym samym uzyskanie pożądanych efektów farmakoterapii.

Źródła:

 1. http://www.medycynawet.edu.pl/images/stories/pdf/digital/1999/199902075080.pdf
 2. https://journals.viamedica.pl/forum_zaburzen_metabolicznych/article/view/40398
 3. https://dietetycy.org.pl/czy-sportowcowi-potrzebne-sa-probiotyki/
 4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22146689/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *