Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Ranking 5 najlepszych przedtreningówek 2023 – która najlepsza?

Każdego roku suplementy przedtreningowe stają się coraz bardziej popularne. W związku z tym, na rynku pojawia się jeszcze więcej tego typu produktów. Czemu zawdzięczają swoją sławę? Przede wszystkim dużej skuteczności. Bowiem dobra przedtreningówka doskonale wspiera organizm przed wysiłkiem fizycznym i świetnie przygotowuje go do intensywnego treningu siłowego oraz wytrzymałościowego. W tym artykule dokładnie wyjaśnimy, czym są przedtreningówki, w jaki sposób działają, a także omówimy przygotowany przez nas ranking 5-ciu najlepszych przedtreningówek. Zachęcamy do lektury.

Czym są przedtreningówki?

Brak energii do aktywności fizycznej może przytrafić się nawet najbardziej zmotywowanej osobie. Co zatem zrobić, kiedy pomimo stosowania dobrze zbilansowanej diety i regularnego uczęszczania na treningi, dochodzi do spadku formy, a szczytem naszych możliwości jest bezcelowe snucie się po siłowni? Otóż rozwiązanie tego problemu jest wręcz dziecinnie proste. Poznasz je w dalszej części artykułu.

Żeby móc zbudować odpowiednią formę bardzo ważnym jest, aby z naszego kalendarza treningowego wyeliminować słabsze dni. Oczywiście warto tu podkreślić, że jednorazowe opuszczenie treningu nie będzie skutkowało natychmiastowym regresem i utratą tego, co już zbudowaliśmy. Może jednak być początkiem kolejnych leniwych dni, które w rezultacie przeistoczą się w porzucenie regularności.

Sposobem na tego typu spadki energii, są wspomniane na wstępie artykułu suplementy przedtreningowe. To preparaty dedykowane stosowaniu przed treningiem, których zadaniem jest odpowiednie przygotowanie organizmu do aktywności fizycznej. Na rynku dostępne są z reguły w postaci tabletek, żelu czy proszku do samodzielnego przyrządzania napoju. Dostarczają energii, zwiększają wydolność i wytrzymałość, a także wspomagają regenerację po treningu. Stosowanie tego typu specyfików cieszy się ogromną popularnością wśród osób uprawiających dyscypliny siłowe, takie jak sporty walki czy kulturystykę, ale nie tylko. Równie chętnie sięgają po nie długodystansowi biegacze, pływacy czy rowerzyści.

Ze względu na to, że przedtreningówka coraz częściej zajmuje ważne miejsce w codziennej diecie osób aktywnych fizycznie, a z powodu dużej popularności tego typu odżywek, na rynku pojawia się ich coraz więcej, postanowiliśmy przygotować ranking najlepszych w naszej ocenie specyfików. Zachęcamy do kontynuowania lektury.

Jaka przedtreningówka w 2022 roku jest najlepsza? Poznaj nasze TOP 5

Jak już wspomnieliśmy, w sklepach oferujących odżywki dla sportowców można znaleźć rozmaite przedtreningówki. Ilość niestety w tym wypadku nie idzie w parze z jakością, a dostępne produkty nierzadko okazują się być nieskuteczne. Dlatego też spośród dostępnych na rynku suplementów postanowiliśmy wyłonić te, które naszym zdaniem będą należycie pełniły swoją funkcję. Zatem jaka przedtreningówka w 2022 roku jest najlepsza?

STRONG 10

 • Zawiera najlepszą kreatynę Creapure®
 • Dostępny w 7 smakach
 • Brak cukru w składzie
 • Doskonały, wyrazisty smak
 • Wysoka rozpuszczalność
 • Odczuwalne działanie już kilka minut po użyciu
 • Uzyskanie efektu pobudzenia i skupienia podczas treningu
 • Odpowiednia dla wegetarian

ZOBACZ

To produkt, który w naszym rankingu zajmuje zwycięskie miejsce. Czym sobie na to zasłużył? Przede wszystkim najwyższej jakości składeme, który wykazuje pozytywny wpływ na organizm. Jednym ze składników przedtreningówki MLO Strong 10 jest niemiecki monohydrat kreatyny Creapure, pochodzący od najbardziej uznanego dostawcy w branży. Jest to niewątpliwie kluczowa rekomendacja i potwierdzenie tego, że Strong 10 to najlepsza przedtreningówka, która dostarcza składników niezbędnych do osiągania maksymalnych możliwości podczas wysiłku fizycznego.

MLO Strong 10 stanowi rozbudowaną formułę przedtreningową, która powstała z myślą o osobach potrzebujących silnego pobudzenia podczas treningu. Jej skład obfituje w kluczowe dla tego typu produktów związki. Ponadto, został wzbogacony o dodatkowe ekstrakty roślinne, które potęgują działanie preparatu.

Innowacyjne połączenie składników w suplemencie diety, pozwala na odczucie tzw. „pompy” mięśniowej. Olbrzymi zastrzyk energii zapewnia użytkownikom opracowany Energy Matrix, stanowiący połączenie klasycznej kofeiny, tauryny, a także ekstraktu z guarany. Za sprawą obecności w produkcie niezwykle aktywnej beta- alaniny, wspomaga on opóźnienie uczucia zmęczenia i znużenia. Żeby przyspieszyć przemiany metaboliczne, całość została uzupełniona acetylo-l-karnityną oraz ekstraktem z zielonej herbaty. Ponadto, w trakcie krótkich i intensywnych ćwiczeń, większą wydolność zapewni monohydrat kreatyny, którego również nie brakuje w MLO Strong 10. To w naszej ocenie najmocniejsza przedtreningówka, stanowiąca gwarancję efektywności na treningu, nawet po niezwykle wyczerpującym dniu.

Warto podkreślić, że MLO Strong 10 sprawdzi się nie tylko podczas treningów. Mogą przyjmować ją również zawodowi kierowcy, a także osoby w okresach wzmożonej nauki lub pracy umysłowej. Jest to produkt, który doskonale sprawdzi się zarówno podczas pracy nad rozbudowaną masą mięśniową, a także w trakcie redukcji tkanki tłuszczowej. Można go znaleźć tu: Strong 10. Tam również udostępniono więcej informacji na temat produktu.

IHS Iron Pump

ihs iron pump
źródło: ironhorseseries.pl

Osoby, które szukają prawdziwej „pompy” mięśniowej, niewątpliwie powinny rozważyć zakup odżywki Iron Pump. Produkt ten zawiera w swoim składzie najlepsze składniki pompujące. Ponadto, zapewnia maksymalne wsparcie dla pracy mięśni. Wspomaga koncentrację w trakcie ćwiczeń, poprawia wytrzymałość psychofizyczną, a co najważniejsze – dostarcza olbrzymią ilość energii, potrzebnej do wykonania jeszcze bardziej intensywnego treningu. Formuła opracowana przez firmę IHS została pozbawiona cukru, a także wielu niepotrzebnych dodatków. Ze względu na swoją wysoką skuteczność, przedtreningówka Iron Pump wspomaga szybkie osiąganie efektów. Za swoją jakość i efekty, jest to suplement doceniany przez wielu sportowców.

IHS High Kick

ihs high kick
źródło: ironhorseseries.pl

High Kick to kolejna w naszej ocenie, warta uwagi przedtreningówka. Ranking, który przygotowaliśmy, przyznaje jej 3., zaszczytne miejsce na podium. Jest to pierwszy z preparatów, który powstał przede wszystkim z myślą o pasjonatach dyscyplin wytrzymałościowych, a także zawodnikach sztuk walki. Produkt zapewnia maksymalną wydajność mięśniom i znacząco zwiększa ich dotlenienie. Wszystko to za sprawą wieloskładnikowej formuły opartej na umiejętnie dobranych dawkach. Dzięki stosowaniu przedtreningówki High Kick marki IHS organizm zyskuje doskonałe warunki do dalszego rozwoju, zapewniając tym samym jeszcze lepsze niż dotychczas wyniki. Decydując się na wybór High Kick, można niewątpliwie zapomnieć o zmęczeniu.

 Cellucor C4 Original

Cullucor C4 Original
źródło: cellucor.com

Zadając sobie pytanie, jaka przedtreningówka będzie najlepsza, z całą pewnością nie mogliśmy pominąć w naszym zestawieniu odżywki Cellucor. Jej producent korzysta z najnowszych odkryć medycyny i farmacji, co umożliwiło mu stworzenie doskonałego środka energetyzującego. W składzie produktu znajduje się azotan kreatyny, stanowiący najsilniejszą znaną postać kreatyny. Dzięki temu doskonale się wchłania, zwiększając jednocześnie poziom tlenku azotu oraz ATP w organizmie. Co istotne, azotan kreatyny zapewnia lepsze ukrwienie mięśni, a dzieje się tak na skutek rozszerzenia naczyń krwionośnych po jego zażyciu. Wartym podkreślenia jest również to, że C4 Original zawiera kofeinę, która wspomaga utrzymanie koncentracji podczas treningu. Ze względu na działanie termogeniczne, kofeina pozwala także obniżyć poziom adenozyny.

Podstawową rolą C4 Original jest zwiększenie w organizmie poziomu energii, co niewątpliwie umożliwia mocny i efektywny trening. Osoby stosujące odżywkę przed wysiłkiem fizycznym, są w stanie wykonać więcej ćwiczeń, niż zwykle. To natomiast przekłada się na szybszą poprawę wyników i pozwala w krótszym czasie osiągnąć cel. Poza wyżej opisanymi składnikami, receptura preparatu została wzbogacona m.in. o nicynę, witaminę C (doskonały przeciwutleniacz, szybko zwalcza wolne rodniki), witaminę B6 oraz witaminę B12 (przyspiesza regenerację).

N.O. – Xplode

BSN NO Xplode
źródło: bsn-supplements.com

Zastanawiasz się, jaka przedtreningówka najlepsza? Spieszymy z odpowiedzią. Po przeanalizowaniu dostępnych na rynku produktów, jednogłośnie stwierdziliśmy, że w naszym subiektywnym rankingu nie może zabraknąć N.O.- Xplode, której przyznaliśmy 5. miejsce. Jest to niekwestionowana bomba energetyczna, szczególnie sprawdzająca się w przypadku osób, u których spada motywacja, a treningi zaczynają je męczyć. Dzięki zastosowaniu przez producenta nowoczesnej formuły BSN, możliwe jest uzyskiwanie bardzo dobrych wyników już na samym początku swojej przygody z treningami. Regularne zażywanie N.O. – Xlopre poprawia wypełnienie i ukrwienie mięśni, zwiększa wytrzymałość i dodaje siły podczas ćwiczeń, a także przyspiesza procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie. Za sprawą tej wysokiej jakości odżywki, możliwe jest zwiększenie przepływu krwi, co przekłada się na lepszy transport składników odżywczych do tkanki mięśniowej. Ponadto, suplement poprawia syntezę ATP i przyczynia się do podbicia karnityny w mięśniach. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że N.O. – Xplore wspiera regulację procesów katabolicznych.

Należy podkreślić, że ze względu na to, iż specyfik ten jest bardzo silnym suplementem przedtreningowym, nie powinny stosować go osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, a także te, które przekroczyły 50. Jego suplementowanie zalecane jest przede wszystkim osobom, które są obeznane z działaniem suplementów zawierających kofeinę. Produkt N.O.- Xplore charakteryzuje się zdolnością do nakręcania i napompowania podczas treningu. Objawia się to bardzo intensywnym odczuciem napływu tlenku azotu i kreatyny. Dodatkowo stymuluje on pracę umysłu. Potęguje motywację i zwiększa chęć do rywalizacji.

Jaka dobra przedtreningówka? Dodatkowe produkty warte uwagi

Poza wyżej opisanymi produktami, które określiliśmy jako TOP 5 najlepszych przedtreningówek 2022 roku, postanowiliśmy wskazać jeszcze dwa suplementy, zasługujące w naszej ocenie na uwagę. 

  Universal Shock Therapy

Universal Shock therapy
źródło: universalnutritionstore.com

To produkt o mocnym składzie, który niewątpliwie warto rozważyć jako wsparcie podczas treningów. Za sprawą zaawansowanej formuły, suplement dostarcza dużą dawkę energii, a także zmniejsza uczucie zmęczenia. Universal Shock Therapy wspomaga poprawę jakości treningów, poprawia koncentrację i przyspiesza regenerację.

Agrezz

Extrifit Agrezz
źródło: extrifit.com

Jest to przedtreningówka, która daje dobry efekt tzw. „pompy” mięśniowej, mocno pobudza, a przy tym wspiera spalanie tkanki tłuszczowej. Powodem takiego działania jest skład preparatu, w którym znajduje się m.in. kofeina, arginina, tauryna, cytrulina, cholina, DMAE, a także zielona herbata i pieprz cayenne. Co istotne, receptura Agrezz pozbawiona jest węglowodanów, a także dodatkowych wypełniaczy.

Jak powinna działać dobra przedtreningówka?

Przedtreningówki to odżywki, stanowiące mieszankę wielu rozmaitych składników. W ich recepturze może występować dodatkowo białko czy kreatyna. W związku z tym, działanie preparatów jest wszechstronne. Najczęściej stosuje się je około 30 minut przed treningiem, co umożliwia pełne wykorzystanie ich potencjału podczas ćwiczeń.

Ze względu na to, że przedtreningówki działają pobudzająco na układ nerwowy, powoduje to wzrost wydajności organizmu, a także poprawę koncentracji. Ponadto, tego typu produkty wspomagają ukrwienie, co przekłada się na efektywniejszy transport składników odżywczych, a tym samym lepsze odżywienie mięśni i ich sprawniejszą regenerację. Dzięki temu uzyskuje się efekt tzw. „pompy” mięśniowej. Warto podkreślić, że sposób działania przedtreningówek uzależniony jest przede wszystkim od ich składu. Przykładowo, produkty z tauryną, beta-alaniną oraz kreatyną, stymulują organizm, obniżając zmęczenie.

To, co warto wiedzieć o przedtreningówkach, to również fakt, że mają one nieco szersze zastosowanie, niż dostarczenie organizmowi energii przed wysiłkiem fizycznym. Stosuje się je przed treningiem także w celu:

 • Uzyskania tzw. „pompy” mięśniowej
 • Zwiększenia siły
 • Rozwinięcia muskulatury
 • Podniesienia wytrzymałości fizycznej organizmu
 • Pobudzenia
 • Lepszej koncentracji
 • Chronienia mięśni przed rozpadem
 • Efektywniejszej regeneracji po treningu
 • Zmniejszenia zmęczenia
 • Wykonywania znacznie dłuższych treningów
 • Redukcji tkanki tłuszczowej

Zastanawiając się nad tym, jaka dobra przedtreningówka okaże się trafionym wyborem, warto wskazać, że ta, której receptura opiera się na odpowiedniej mieszance składników. Jest to ważne przede wszystkim dlatego, że niektóre działania, z uwagi na proporcje zawartych w nich surowców, mogą być mniej lub bardziej odczuwalne.

Przedtreningówka – jaką wybrać? Podpowiadamy

Ze względu na rosnącą popularność przedtreningówek, na rynku dostępny jest olbrzymi wybór tego typu produktów . To, co różni je od siebie, to skład. I choć najczęściej wszystkie działają kompleksowo, to jednak efekty, jakie można uzyskać z ich pomocą, są zgoła odmienne. Poniżej omawiamy kilka przykładowych składników, które można znaleźć w suplementach przedtreningowych.

 • Beta- alanina. Obecność tego surowca sprawia, że organizm szybko się regeneruje. Ponadto, oddziałuje na skurcze mięśni, a także uczestniczy w procesie produkcji karnozyny. Dobrą informacją jest również to, iż zapobiega tzw. zakwasom.
 • Tauryna. Składnik ten dodaje energii i wspomaga regenerację organizmu. Co równie istotne, chroni mięśnie przed katabolizmem.
 • Kofeina. Suplementy zawierające ją w swojej recepturze, wykazują działanie pobudzające. Dodatkowo składnik ten wspomaga koncentrację, a także pozytywnie wpływa na proces przemiany materii, co w konsekwencji wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Specyfiki wzbogacone o kofeinę perfekcyjnie sprawdzą się w przypadku osób, które dążą do redukcji masy ciała oraz tych, które ćwiczą często i dużo.
 • Kreatyna. Składnik ten dodaje energii, sprzyja wytwarzaniu ATP oraz wspomaga regenerację.
 • Cytrulina. To surowiec, który bierze udział w syntezie tlenku azotu, a co za tym idzie, pozwala uzyskać większą „pompę” mięśniową. Wybierając suplement z dodatkiem cytruliny, można liczyć na większy przyrost masy mięśniowej w krótszym czasie. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że składnik ten wspomaga oczyszczanie organizmu, normalizuje pH mięśni i pozwala uniknąć potreningowych zakwasów.
 • L-arginina. Ze względu na to, że powoduje wzrost tlenku azotu, usprawnia przepływ składników odżywczych i pozwala uzyskać lepszą „pompę” mięśniową. Ponadto, wspomaga regenerację organizmu i pozytywnie wpływa na odporność.

Zadając sobie pytanie – przedtreningówka jaką wybrać – z całą pewnością należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jaki efekt będziemy chcieli osiągnąć. Do wyboru mamy trzy rodzaje tego typu suplementów:

 • Klasyczna. Suplement ten ogólnie poprawia jakość treningów, działa pobudzająco na organizm i zwiększa wydajność mięśni.
 • Pompująca. Produkt koncentrowany na tzw. „pompie” mięśniowej. Wpływa na poprawę krążenia, co przyczynia się do lepszego przepływu składników odżywczych, a to w konsekwencji pozytywnie oddziałuje na mięśnie.
 • Wytrzymałościowa. Głównym celem stosowania takiego specyfiku, jest zwiększenie wytrzymałości organizmu i redukcja zmęczenia.

W związku z powyższym, najlepsza przedtreningówka to taka, która zawiera mieszankę składników dostosowanych do naszych potrzeb. Żeby wybrać idealny dla siebie produkt, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę: rodzaj treningu, formę zawodnika, stopień zaawansowania, poziom intensywności treningów, wyznaczone cele.

Czy każdy może stosować przedtreningówki?

Warto wiedzieć o tym, że nawet najlepsza przedtreningówka nie będzie dobrym wyborem dla każdego. Pomimo, że tego typu suplementy diety są produktami łatwo dostępnymi, nie zaleca się ich stosowania w każdym przypadku. Kto zatem nie powinien sięgać po tego typu specyfiki? Między innymi  osoby, borykające się z następującymi problemami zdrowotnymi:

 • Choroby układu naczyniowego,
 • Choroby serca,
 • Nadciśnienie,
 • Miażdżyca,
 • Zaburzenia psychiczno- emocjonalne,
 • Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników zawartych w produkcie.

Ponadto, przedtreningówka nie powinna być przyjmowana przez osoby, które nie ukończyły 18. roku życia, a także te, które osiągnęły już 50.      

Należy podkreślić także, iż niewłaściwe zażywanie przedtreningówek, zwiększa ryzyko występowania skutków ubocznych. Dodatkowo, lepiej zrezygnować ze stosowania preparatów o niepewnym składzie, gdyż ich wprowadzenia do swojej codziennej diety może powodować więcej szkód niż pożytku.

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z przedtreningówkami powinny mieć świadomość tego, że po spożyciu przez nie preparatu może wystąpić charakterystyczne mrowienie. Nie jest to jednak powód do niepokoju, a jedynie działanie jednego ze składników czyli beta- alaniny. 

Czy mocna przedtreningówka jest konieczna, aby osiągnąć efekty w treningach?

Nawet najmocniejsza przedtreningówka pozostaje jedynie wspomagaczem, nie zaś podstawą uzyskiwania wyznaczonych przez siebie celów. Jest niewątpliwie doskonałym wyborem w sytuacjach, gdy planujemy podnieść nasze treningi na znacznie wyższy poziom lub doświadczamy stagnacji. Nie mniej podstawą uzyskiwanych efektów są zawsze: zdrowa, dobrze zbilansowana dieta, prowadzenie zdrowego stylu życia pozbawionego używek, dbanie o odpowiednią regenerację po treningu i oczywiście regularny wysiłek fizyczny. Przedtreningówka jest jedynie dopełnieniem, a sama w sobie nie przyniesie większych korzyści dla naszego organizmu, jeżeli inne podpunkty zostaną przez nas pominięte. W związku z tym, jeżeli nie mamy w planie stosować suplementów diety, a jednocześnie obawiamy się, że nie osiągniemy bez nich upragnionych efektów, to z całą pewnością powinniśmy przestać się tym martwić. Stosując się do zasad zdrowego stylu życia, a także przestrzegając planu treningowego, wcześniej czy później osiągniemy zamierzony cel.

Czy najmocniejsza przedtreningówka jest bezpieczna dla zdrowia?

Przedtreningówka to ogólnodostępny suplement diety, który nie powinien negatywnie wpływać na organizm, jednak z pewnymi wyjątkami. Otóż osoby uczulone na którekolwiek ze składników znajdujących się w recepturze danego preparatu, mogą odczuwać skutki uboczne związane z ich zażyciem. Ponadto, warto zachować rozsądek w przyjmowaniu tego typu preparatów i nie przekraczać zalecanej ilości w ciągu dnia. Bowiem nie mamy pewności, jak zareaguje nasz organizm, gdy dostarczymy mu zbyt dużo suplementu. Ze względu na to, że podstawową funkcją przedtreningówek jest pobudzenie organizmu, powinny zrezygnować z ich przyjmowania m.in. osoby chorujące na serce.

Żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo, najlepiej kupować suplementy renomowanych firm, pochodzące z pewnego źródła. Dodatkowo, zawsze należy kierować się zaleceniami producenta, które najczęściej umieszczone są na opakowaniu danego specyfiku. Takie postępowanie zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia jakichkolwiek skutków ubocznych.  Ponadto, jeżeli trenujemy pod okiem instruktora, dobrym posunięciem będzie skonsultowanie z nim, która z przedtreningówek sprawdzi się w naszym przypadku i w odpowiedni sposób wspomoże nasz organizm w trakcie wysiłku fizycznego. Miejmy na uwadze, że efekty przychodzą stopniowo, a podstawą ich uzyskiwania jest systematyczność i przestrzeganie zasad zdrowego trybu życia.

Źródła:

 1. https://www.medonet.pl/zdrowie,tauryna—dzialanie–wlasciwosci–dawkowanie–opinie,artykul,1725448.html
 2. https://zywienie.abczdrowie.pl/kofeina-a-odchudzanie
 3. https://www.medonet.pl/badania,kreatyna—wlasciwosci–rodzaje–dzialanie–dawkowanie–skutki-uboczne,artykul,1570193.html
 4. https://dietetycy.org.pl/cytrulina-w-diecie-sportowca/
 5. https://www.e-zikoapteka.pl/artykuly/l-arginina-dzialanie-dawkowanie-oraz-przeciwwskazania.html