Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Rekompozycja sylwetki – czym jest i jakie suplementy stosować podczas zmiany sylwetki?

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z treningiem siłowym, bardzo często dążą do rekompozycji sylwetki. Jak się okazuje bowiem, nierzadko na tego typu pomysł wpadają osoby z nadwagą, które nie chcą tracić masy, a zmienić ją w sylwetkę z widocznie zarysowanymi mięśniami. Czy wyznaczanie sobie takich celów ma w ogóle sens? Czy rekompozycja sylwetki jest możliwa do osiągnięcia? Jakie suplementy warto stosować podczas zmiany sylwetki? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tym artykule. Zapraszamy.

Rekompozycja sylwetki – co to?

Rekompozycja to proces, którego celem jest zmiana składu ciała i w konsekwencji również jego wyglądu. Definiuje się ją zazwyczaj jako redukowanie tkanki tłuszczowej, na rzecz budowania masy mięśniowej. Warto wskazać jednak, że zjawisko to nie zawsze musi spełniać oba wyżej wymienione warunki, aby zaszła rekompozycja sylwetki. Co to oznacza? Otóż brak gromadzenia się nadprogramowej tkanki tłuszczowej w ciele i budowanie tzw. czystej masy mięśniowej, również będzie określane jako rekompozycja. Dlaczego? Ponieważ dojdzie wówczas do zmiany stosunku beztłuszczowej masy ciała do ilości zgromadzonego w organizmie tłuszczu.

Pomimo, że rekompozycja sylwetki to zjawisko zarówno pozytywne, jak i negatywne, to w ujęciu treningowym brane jest pod uwagę tylko to pierwsze. Niemal każdy sportowiec, który używa tego pojęcia ma na myśli zwiększenie ilości mięśni, przy jednoczesnym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej w ciele.

Jak zrobić rekompozycję ciała?

Żeby móc zbudować tkankę mięśniową, konieczny jest w tym celu dodatni bilans kaloryczny. Co to oznacza w praktyce? Jedynie tyle, że dieta osoby dążącej do uzyskania upragnionej muskulatury powinna mieć nadwyżkę kalorii. Dopiero wtedy możliwy będzie wzrost masy. Jeżeli mowa natomiast o redukcji tkanki tłuszczowej, to w tym wypadku konieczne jest zastosowanie diety z ujemnym bilansem kalorycznym. W związku z tym, aby zmniejszyć masę ciała, ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia musi być niższa niż całkowity dzienny wydatek energetyczny. Mówiąc prościej, jest to taka ilość jedzenia, która nie wystarcza na pokrycie dziennego zapotrzebowania, co skutkuje tym, że organizm wszelkie braki wyrównuje, rozkładając nagromadzoną tkankę tłuszczową.

W tym miejscu nasuwa się pytanie – jak zrobić rekompozycję ciała, jeżeli jeden proces wyklucza drugi? Czy jest to w ogóle możliwe? Odpowiedź brzmi – tak, jednak proces ten może być znacznie dłuższy, niż się spodziewamy. Konieczne jest bowiem stosowanie odpowiedniej, dobrze zbilansowanej diety, a także regularne ćwiczenia ukierunkowane na rozwój mięśni. Trenerzy specjalizujący się w rekompozycji ciała sugerują, że największe szanse na powodzenie w tym temacie mają osoby z niskim poziomem tkanki tłuszczowej nie zaś osoby z nadwagą. Jak się bowiem okazuje, wysoka zawartość tłuszczu w ciele mocno ogranicza wzrost masy mięśniowej, a brak widocznych efektów sprzyja frustracji osoby, która dąży do uzyskania wyznaczonych sobie celów sylwetkowych1.

Rekompozycja sylwetki – ile trwa?

Rekompozycja ciała jest procesem, który dla jednych może być krótszy, a dla innych dłuższy. Czas jej trwania to kwestia indywidualna, dlatego nie jest możliwe wskazanie liczby dni, miesięcy czy lat, kiedy dana osoba uzyska upragnione efekty. Wpływ na to ma wiele czynników, od których zależy rekompozycja sylwetki. Ile trwa zmiana ciała u dane osoby, determinuje m.in.:

 •         Odpowiednia dieta o właściwej kaloryczności,
 •         Dobrze dobrany plan treningowy,
 •         Indywidualne predyspozycje,
 •         Stan zdrowia,
 •         Konsekwencja w działaniu.

Warto pamiętać o tym, że każdy z nas ma inne ciało, które nawet po rekompozycji może prezentować się zupełnie inaczej niż ciało osoby, na której się wzorujemy. Dlatego też należy podchodzić do tego tematu z rozwagą i realizować cele dostosowane do swoich indywidualnych możliwości. Dobrym rozwiązaniem w takim wypadku będzie skorzystanie z pomocy dietetyka oraz trenera personalnego, którzy pomogą w opracowaniu planu żywieniowego i treningowego, odpowiednio dopasowanego do naszych potrzeb.

Rekompozycja dieta – co jeść, żeby uzyskać efekty?

Jak wspomnieliśmy w poprzedniej części artykułu, rekompozycja ciała to przede wszystkim zwiększenie masy mięśniowej i obniżenie zawartości tkanki tłuszczowej. Żeby móc uzyskać pożądane efekty, nie wystarczy regularnie trenować na siłowni. Za każdą muskularną sylwetką stoi bowiem zdrowa, dobrze zbilansowana dieta, pełniąca funkcję paliwa dla organizmu sportowca. Jeden z makroskładników, które mają szczególne znaczenie dla budowania masy mięśniowej, to białko. Jego odpowiednie spożycie w przypadku osób aktywnych fizycznie jest szczególnie istotne dla zapewnienia prawidłowego przebiegu procesów nasilonych przez aktywność fizyczną, w tym m.in. związanych z budową masy mięśniowej2.Dlatego też, aby mogła zajść rekompozycja, dieta musi zawierać wartościowe proteiny w dobrze dobranych proporcjach.

Warto podkreślić, że dostarczenie organizmowi białka w odpowiednich ilościach wraz ze spożywanymi pokarmami, nie zawsze jest możliwe. W związku z tym dobrym rozwiązaniem w przypadku osób aktywnych fizycznie, w tym dążących do zbudowania upragnionej muskulatury, są odżywki białkowe. Spośród wielu dostępnych na rynku opcji, najlepszym rozwiązaniem okazują się być produkty na bazie białka serwatki3. Specyfiki te te dzielą się na:

 •         Koncentrat białka serwatkowego (WPC). Stanowi najczęstszy wybór osób aktywnych fizycznie. Cechuje się dobrą rozpuszczalnością, szybkim czasem trawienia i przyswajania. Zawiera białko, węglowodany oraz tłuszcze.
 •         Izolat białka serwatkowego (WPI). Zawiera w swoim składzie więcej czystego białka niż WPC. Ze względu na obniżoną wartość energetyczną sprawdza się głównie w przypadku osób pozostających na redukcji. Udział węglowodanów i tłuszczów w tej odżywce został zredukowany do minimum.
 •         Hydroizolat białka serwatkowego (WPH). Cechuje się najwyższą zawartością białka i najniższą wartością energetyczną. Ta forma białka najszybciej się wchłania i najmniej obciąża układ pokarmowy4. [AB4]

Wybór odpowiednich odżywek proteinowych to podstawa codziennej diety osób, dążących do zbudowania masy mięśniowej. Należy pamiętać jednak o tym, aby preparaty te stosować z rozwagą, zgodnie z zaleceniami producenta.

Źródła:

 1. https://www.sfd.pl/art/Trening/Rekompozycja_sylwetki__czy_to_ma_sens_-a8335.html
 2. https://www.researchgate.net/profile/Anna-Piotrowska-10/publication/327652196_Antycellulitowe_substancje_pochodzenia_roslinnego/links/5b9bc22fa6fdccd3cb55b5a9/Antycellulitowe-substancje-pochodzenia-roslinnego.pdf#page=189
 3. https://jms.ump.edu.pl/uploads/2011/3/199_3_80_2011.pdf
 4. https://www.infona.pl/resource/bwmeta1.element.baztech-9507be61-875f-4aa0-86f9-5733a5f86c1c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *