Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Spalacz tłuszczu – dowiedz się jak działa oraz kiedy i jak stosować

Dążenie do szczupłej i wysportowanej sylwetki to cel wielu osób. Ze względu na fakt, że uzyskanie upragnionych efektów wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, systematycznością, determinacją i cierpliwością, nie każdy jest w stanie wytrwać w swoim postanowieniu. Osoby, którym zależy na szybszym osiągnięciu celu, sięgają również po inne metody utraty zbędnych kilogramów. Jedną z nich jest stosowanie spalaczy tłuszczu, stanowiących jeden z popularnych sposobów redukcji masy ciała. W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej tym suplementom. Omówimy, jak działa spalacz tłuszczu, a także jak go stosować. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Zanim zdecydujemy się na stosowanie produktów, których celem jest przyspieszenie utraty zbędnych kilogramów, przede wszystkim powinniśmy zgłębić temat i dowiedzieć się, czym są tego typu produkty, co znajduje się w ich składzie, a także jak działają spalacze tłuszczu.

Otóż zacznijmy do tego, że termin „spalaczy tłuszczu” używany jest do opisania suplementów diety, które w założeniu mają przyspieszać metabolizm tłuszczów lub wydatek energetyczny. Ponadto, ich rolą jest również upośledzenie wchłaniania tłuszczów, a w konsekwencji zwiększenie ich utleniania w trakcie aktywności fizycznej, wspomaganie utraty wagi, a także w pewien sposób powodowanie długoterminowych adaptacji, promujących metabolizm tłuszczów.

Wartym podkreślenia jest również fakt, że to, jak działa spalacz tłuszczu, uzależnione jest od jego składu. Nierzadko suplementy te zawierają wiele różnych składników, a każdy z nich ma swój własny, proponowany mechanizm działania. Stąd też często uważa się, że połączenie tych substancji pozwoli na stworzenie spalacza, którego działanie będzie kompleksowe.Najpopularniejsze składniki, znajdujące się najczęściej w recepturze spalaczy tłuszczu, to:

 • Kofeina,
 • Karnityna (np. L-karnityna Complex),
 • Zielona herbata,
 • Sprzężony kwas linowy,
 • Forskolina,
 • Chrom,
 • Wodorosty,
 • Fukoksantyna.

Czy spalacze tłuszczu działają?

Spalacze tłuszczu działają, jeśli ich przyjmowaniu towarzyszy regularna aktywność fizyczna oraz prawidłowo zbilansowana dieta. Połączone ze zdrowym i aktywnym stylem życia przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej i pozwalają cieszyć się trwałymi efektami odchudzania.

Redukcja wagi to długofalowy proces, który wymaga zaangażowania, determinacji, cierpliwości i wprowadzenia wielu zmian do swojej codzienności. Żeby móc cieszyć się piękną i zdrową sylwetką, należy wybrać odpowiednią drogę do jej uzyskania, niekoniecznie krótką. Wszelkie, tzw. ścieżki na skróty, z reguły nie wpływają pozytywnie na funkcjonowanie organizmu. Ponadto, najczęściej powodują efekt jo-jo, będący zmorą osób, które pragną utracić wagę i poprawić swój wygląd.

Odnosząc się jednak do tytułowych suplementów diety, których celem jest redukcja tkanki tłuszczowej i wiedząc już, jak działają spalacze tłuszczu, warto bliżej przyjrzeć się tego typu produktom i przeanalizować, czy spalacze tłuszczu działają, i czy w ogóle warto je stosować.

Otóż jak się okazuje, opinie na temat zasadności stosowania spalaczy tłuszczu są dosyć mocno podzielone, a wpływ na to ma przede wszystkim ogólnie prowadzony tryb życia. Jak pokazuje jedno z przeprowadzonych w tym zakresie badań, pod przewodnictwem J.Sadowskiej i M.Szubert, wpływ na uzyskanie upragnionych efektów, wywiera nie tylko suplementacja tego typu produktów, ale także zmiana sposobu żywienia i uprawianie aktywności fizycznej.

Wartym podkreślenia jest jednak fakt, że tego typu suplementy diety powinny stanowić wyłącznie dodatek do codziennej diety i ćwiczeń, nie zaś być ich substytutem. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w składzie spalaczy tłuszczu znajdują się konkretne substancje, które mają wykazywać określone działanie na organizm, a tym samym przyspieszać utratę zbędnych kilogramów. Na podstawie dostępnych danych naukowych, kofeina i zielona herbata są składnikami, w których odnaleziono pewne właściwości poprawiające metabolizm tłuszczów. Dlatego też jeżeli zależy nam na tym, aby uzyskać oczekiwane przez nas rezultaty, zdecydowanie najlepszą opcją będzie sięgnięcie po produkty, które posiadają je w swoim składzie.

Czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń?

Dysponując już informacjami na temat sposobu działania spalaczy tłuszczu, wiele osób w tym miejscu zadaje sobie pytanie – czy spalacze tłuszczu działają bez ćwiczeń? Otóż jak się okazuje, uzyskiwanie założonych celów sylwetkowych, wcale nie musi mieć związku z aktywnością fizyczną, choć niewątpliwie jest ona wskazana.

Systematyczne uprawianie ćwiczeń fizycznych, a tym samym zwiększenie wydatku energetycznego, nie tylko sprzyja obniżeniu masy ciała. Wywołuje także wiele innych korzystnych zmian w organizmie człowieka, do których zaliczane są m.in.:

 • Wzrost masy mięśniowej i kostnej,
 • Poprawę tolerancji glukozy i profilu lipidów,
 • Obniżenie spoczynkowego i wysiłkowego ciśnienia tętniczego krwi oraz częstości rytmu serca,
 • Poprawę ogólnego samopoczucia i zdrowia psychicznego

Pomimo pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na organizm człowieka, nie jest ona wystarczająca, aby skutecznie zredukować tkankę tłuszczową. Bowiem w celu obniżenia lub utrzymania masy ciała, niezbędne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń dietetycznych i zmiana sposobu żywienia. Żeby utracić nadprogramowe kilogramy, należy ograniczyć spożywanie kalorii, czyli stosować dietę niskokaloryczną. Głównym jej założeniem jest deficyt kaloryczny, w stosunku do wydatku energetycznego, na poziomie 500- 1000 kcal na dobę, co pozwala na tygodniowy ubytek masy ciała o 0,5 – 1 kg. Nie bez znaczenia jest jednak fakt, że indywidualne zapotrzebowanie energetyczne, może być determinowane różnorodnymi parametrami. Dlatego też kaloryczność diety odchudzającej, powinna być ustalana w sposób indywidualny. W związku z powyższym, odpowiadając na pytanie, czy spalacze tłuszczu działają bez aktywności fizycznej, można stwierdzić, że ich skuteczność w redukcji tkanki tłuszczowej jest ściśle związana z regularną aktywnością i prawidłową dietą. Jeśli więc chcemy przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej przy pomocy spalaczy, pamiętajmy, że ich zażywaniu powinien towarzyszyć aktywny i zdrowy styl życia. Tempo przemiany materii jest bowiem uzależnione od wielu czynników, dlatego też spalacze tłuszczu mogą być odpowiednim wyborem w walce z nadprogramowymi kilogramami, o ile przestrzegamy zaleceń dietetycznych, a produkty te traktujemy jedynie jako uzupełnienie diety redukcyjnej.

Kiedy brać spalacz tłuszczu?

Dysponując już wiedzą na temat tego, czym są spalacze tłuszczu i jak działają, kolejne pytanie, jakie się nasuwa, brzmi – kiedy brać tego typu produkt? Otóż jak się okazuje, wiele osób wciąż niewłaściwie podchodzi do suplementów diety w postaci spalaczy tłuszczu. Oczekują one bowiem spektakularnych efektów, bez podjęcia jakiegokolwiek wysiłku, co oczywiście, jak można się domyślić, kończy się niepowodzeniem. Zatem kiedy brać spalacz tłuszczu, aby jego działanie było optymalne? Niewątpliwie powinno mieć to miejsce w momencie, kiedy na co dzień stosujemy dietę redukcyjną oraz uprawiamy aktywność fizyczną. W takim wypadku wybór spalacza tłuszczu, będzie doskonałym uzupełnieniem prawidłowych nawyków żywieniowych i zdrowego stylu życia. Jeżeli jednak planujemy traktować tego typu produkt jako zamiennik diety i ćwiczeń, to raczej nie powinniśmy spodziewać się widocznych rezultatów.

Jak stosować spalacz tłuszczu?

Popularne suplementy diety w postaci spalaczy tłuszczu, należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta, które umieszczone są na opakowaniu danego produktu. Nie należy przekraczać tych dawek, ponieważ mogą powodować niepożądane skutki uboczne. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tego typu produktami, powinny zachować szczególną ostrożność. Wynika to z faktu, iż organizm może w różny sposób zareagować na zawarte w nich składniki, toteż najlepiej rozpocząć od przyjmowania minimalnych dawek i obserwować, czy występują jakiekolwiek uciążliwe objawy. Jeśli nie, dawki można stopniowo zwiększać, aby przyjmować ich tyle, ile zaleca producent. To, o czym jeszcze warto pamiętać, to konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. Jest to dobre posunięcie, gdyż pozwala na uzyskanie pewności, że dany suplement nie będzie szkodliwy dla danej osoby. Trzeba pamiętać o tym, że spalacze tłuszczu to tylko dodatek, a główny nacisk należy kłaść na dietę redukcyjną oraz aktywność fizyczną.

Źródła:

 1. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1467-789X.2011.00908.x
 2. https://journals.viamedica.pl/eoizpm/article/view/26083
 3. https://ppm.edu.pl/info/article/WUM62c5e9c447624044aee72932d27ec1aa/