Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Jeśli chcesz złożyć reklamację, lub zwrócić zamówione produkty, skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pomocą formularza.
Możesz zwrócić całe zamówienie lub jego część. Na zwrot nienaruszonego opakowania* masz 30 dni.


*dotyczy oryginalnego opakowania od producenta

Sklep MLO Nutrition jest zintegrowany z systemami płatniczymi: Autopay i Przelewy24. Gwarantujemy najwyższe bezpieczeństwo zakupów, jakiego udzielają te platformy.
Dostępne metody płatności dla zamówień z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • BLIK
 • przelew natychmiastowy
 • Karty płatnicze (Visa, Visa Electron, Mastercard, MasterCard Electronic, Maestro)
 • Apple Pay
 • Google Pay
 • pobranie u kuriera, w paczkomacie i Orlen paczce (w przypadku Orlen Paczki, pobranie jest możliwe dla zamówień do 400 zł).
 • samodzielny przelew na konto bankowe (po złożeniu zamówienia zobaczysz podsumowanie z numerem konta).
 • Płatność odroczona za pomocą platformy PayPo.


Zamówienia, z adresem dostarczenia na terenie Polski to:

 • kurierem
 • do paczkomatu Inpostu
 • do automatu Orlen Paczka.

Zamówienia złożone do godziny 17:00 nadajemy tego samego dnia. Średni czas dostarczenia zamówienia to 1-2 dni robocze.

zanieczyszczenie kreatyn

Skąd pochodzi monohydrat kreatyny w suplementach MLO?

Połączenie słów kreatyna i czystość określają najbardziej znaną markę Creapure®. Niemiecki producent Alzchem Trostberg GmbH jest niedoścignionym liderem, który posiada certyfikat Creapure® Inside i IFS FOOD. Znajduje się na liście Cologne List, co świadczy o regularnym testowaniu na obecność substancji zakazanych, co eliminuje ryzyko nieumyślnego zastosowania dopingu przez sportowca.

Firma dystrybuuje monohydrat kreatyny (a także inne produkty z laboratorium AlzChem) swoim partnerom, by komponowali własne suplementy. Użycie logo Creapure®  na suplementach jest potwierdzeniem używania produktu nr 1 a tym samym bezpieczeństwa. Kreatyna tej marki jest najlepiej przebadana. Co więcej, monohydrat jest w 100% wytwarzany na drodze syntezy chemicznej, co oznacza, że nie są wykorzystywane surowce pochodzenia zwierzęcego ani ziołowego.

Jak produkowany jest monohydrat kreatyny Creapure®?

Creapure® powstaje na całkowicie zamkniętej linii produkcyjnej, od dostarczenia surowca, aż po zapakowanie końcowego produktu. Każda partia jest testowana m.in. za pomocą wysokosprawnej chromatografii cieczowej (HPLC).
Spośród kilku sposobów wytwarzania kreatyny, Alzchem rozpoczyna proces od sarkozyny i cyjanamidu. Ta metoda uważana jest za najbardziej bezpieczną, co minimalizuje ryzyko pojawienia się substacji ubocznych: DCD i DHT. Najwyższej jakości produkt może zawierać maksymalnie kilkadziesiąt cząstek dicyjanodiamidu na 1 milion, natomiast DHT musi być całkowicie niewykrywalne.

Poniższy wykres porównuje średnie wyniki 9 monohydratów kreatyny Creapure oraz 20 innych marek, pod kątem występowania kreatyniny, DHT oraz DCD.

W przypadku kreatyniny, występowanie na poziomie wyższym niż 1% świadczy o słabej jakości procesie produkcyjnym.

monohydrat kreatyny creapure

Skąd pochodzi L-glutamina w odżywkach MLO Nutrition?

W naszych suplementach znajdziesz L-Glutaminę dostarczaną przez Kyowa Hakko. Opakowania suplementów MLO Nutrition zawierają logo Kyowa Quality.

Kyowa Quality określa najwyższe standardy i zaangażowanie w jakość, które są rygorystycznie przestrzegane przez firmę Kyowa Hakko Bio Co., Ltd. Jest to japońskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w badaniach, rozwoju i produkcji wysokiej jakości składników dla branży farmaceutycznej i spożywczej.

Firma kładzie duży nacisk na kontrolę i zapewnianie jakości we wszystkich swoich działaniach. Kyowa Quality obejmuje zaangażowanie w produkcję bezpiecznych, skutecznych i niezawodnych produktów, które spełniają a nawet przekraczają standardy branżowe. Kyowa wprowadziło rygorystyczne systemy zarządzania jakością i przestrzega wielu regulacji w celu zapewnienia jakości i bezpieczeństwa swoich produktów.

Procesy kontroli jakości w Kyowa Hakko Bio obejmują kompleksowe testowanie i analizę na różnych etapach produkcji. Priorytetem jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii i wiedzy naukowej w celu utrzymania spójności i monitorowania swoich produktów. Dodatkowo, firma prowadzi rozległe badania i rozwój, aby ciągle doskonalić swoje procesy produkcyjne i opracowywać innowacyjne rozwiązania.

Producentem białka premium jest:

Białka: 
DMV Nutri WheyTM 800I 
DMV Nutri Whey™ Isolate I,
jakich używamy w naszych suplementach, produkowane są przez holenderskiego lidera branży, Friesland Campina. Jest to największa na świecie spółdzielnia mleczarska, z siedzibą w Amersfoort oraz jedna z 5 największych firm mleczarskich na świece. Jej początki sięgają 1871 roku. Posiada oddziały 33 krajach i zatrudnia ponad 20000 osób. Produkty FC są dostępne w ponad 100 krajach. 

Nutri WheyTM 800I to produkt zawierający czyste białko serwatkowe, którego 80% pochodzi bezpośrednio z mleka. Ma neutralny smak i aromat, który łatwo można wykorzystać w suplementach i odżywkach dla sportowców. Jest to kompletne źródło białka serwatkowego i BCAA. Białko to zawiera 14% więcej leucyny w porównaniu do białek serwatkowych pochodzących z serwatki serowej.

Nutri Whey™ Isolate I to prodkt z białka serwatkowego. Serwatka zagęszczana jest za pomocą mikro i ultrafiltracji, aż osiągnie zawartość białka na poziomie 90%.
Oba produkty cechują się najwyższą jakością i czystością, za którymi stoi wieloletnie doświadczenie firmy, najnowsze technologie i spełnianie wysokich norm.

Nutri WheyTM 800I oraz Nutri Whey™ Isolate I znajdziesz we wszystkich odzywkach białkowych oraz gainerach.

Suplementy i witaminy polecane na stawy

Nieprawidłowa dieta, siedzący tryb życia czy niska aktywność fizyczna, to jedne z przyczyn problemów ze stawami. Nawet, jeżeli z racji młodego wieku ich nie odczuwamy, to powinniśmy wiedzieć co zrobić, aby ustrzec się przed nimi w przyszłości. W tym artykule podpowiemy, jakie suplementy na stawy warto stosować, aby skutecznie zapobiec bolesnym dolegliwościom. Zachęcamy do lektury.

Suplementy na stawy – jak działają?

Zastanawiając się nad tym, co na stawy będzie najlepsze, w pierwszej kolejności powinniśmy wskazać aktywność fizyczną. To właśnie w jej trakcie dochodzi do wytwarzania mazi stawowej, a co za tym idzie – ryzyko nabawienia się problemów ze stawami znacznie spada. Należy pamiętać jednak o tym, iż nieodpowiednie przygotowanie do treningu, niewłaściwe obuwie, a także niepoprawne wykonywanie ćwiczeń, może prowadzić do przeciążenia struktur otaczających stawy (ścięgien, więzadeł i torebek stawowych), a tym samym wywoływać ból.

To, co na stawy również ma olbrzymi wpływ, to stosowana na co dzień dieta. Powinna być bogata w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, szczególnie z rodziny omega- 3, witaminę D i wapń, a także warzywa i owoce.

Odnosząc się jednak do tytułowych suplementów diety na stawy, to ich głównym zadaniem jest wspieranie i wzmacnianie stawów, a także ochrona i łagodzenie dolegliwości bólowych. Warto pamiętać jednak o tym, że to co na stawy działa najlepiej, to wspomniana wcześniej aktywność fizyczna oraz odpowiednia dieta. Bez nich suplementy na niewiele się zdadzą.

Kiedy należy używać suplementów na stawy?

Suplementy diety na stawy powinny być stosowane wyłącznie jako dodatek do zdrowej diety i aktywności fizycznej. Chcąc zapobiegać chorobom stawów w przyszłości, warto sięgnąć po witaminy i minerały na ich wzmocnienie. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy towarzyszą nam dolegliwości, takie jak strzelające stawy? Co jeść w takim przypadku? A co robić, jeśli odczuwamy już ból? Jaki suplement na bolące stawy sprawdzi się najlepiej? Otóż w takiej sytuacji, najlepiej skonsultować się z lekarzem. Dlaczego? Mianowicie dlatego, że odczuwanie bólu w stawach to jeden z sygnałów, że może dziać się z nimi coś niedobrego. Istnieje wiele przyczyn, które wywołują te dolegliwości. Należy pamiętać, że obolałe stawy mogą być objawem różnych chorób stawów, wymagających szybkiego rozpoznania i leczenia. Wobec tego nie wolno zwlekać z udaniem się do lekarza, jeżeli ból stawów nie ustępuje w ciągu kilku dni czy towarzyszy mu szereg innych, niepokojących objawów.

Rodzaje suplementów na stawy

Na rynku dostępny jest olbrzymi wybór rozmaitych suplementów diety, których celem jest wzmocnienie stawów. Zatem jakie witaminy na stawy można wyróżnić? Najpopularniejszymi z nich jest glukozamina oraz kolagen, a także chrząstka rekina. Dużym zainteresowaniem cieszy się także tran uzyskiwany z wątroby dorsza oraz kwas hialuronowy. Produkty te dostępne są najczęściej w postaci kapsułek, szotów, saszetek, pastylek, jak i również tradycyjnych tabletek.

Jakie suplementy na bolące stawy?

Zadając sobie pytanie – co brać na stawy, kiedy odczuwamy ból, przede wszystkim należy postawić na produkty, w składzie których znajdują się środki o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Doskonale w tym wypadku sprawdzi się paracetamol. Jeżeli jednak ból nie ustąpi po kilku dniach lub towarzyszyć mu będą inne, niepokojące objawy, należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Jakie suplementy na stawy kolanowe?

Chcąc wzmocnić stawy kolanowe, koniecznym jest stosowanie produktów o określonym składzie. Jakie suplementy na stawy kolanowe będą najlepsze? Otóż jak się okazuje, doskonałym rozwiązaniem będą produkty, w recepturze których znajduje się kolagen. Pomaga on bowiem zachować integralność chrząstki, a co za tym idzie – zmniejsza ryzyko rozwoju zwyrodnieniowych chorób stawów. Dlatego też zastanawiając się nad tym, co na stawy kolanowe sprawdzi się najlepiej, warto sięgnąć po produkty zawierające go w swoim składzie.

Suplementy na stawy dla sportowców

Osoby aktywne fizycznie nierzadko zastanawiają się nad tym, jaki suplement na stawy będzie odpowiedni dla sportowców. Otóż jak się okazuje, jego skład nie różni się zbytnio od tego, jaki znajdziemy w recepturze produktów przeznaczonych dla osób mało aktywnych. W suplementach na wzmocnienie stawów dla sportowców, stosuje się jednak wyższe dawki. W tego typu produktach z całą pewnością nie powinno zabraknąć wapnia, magnezu, chondroityny, glukozaminy, a także kwasów tłuszczowych omega-3.

 

Źródła:

 1. http://www.wydawnictwopzwl.pl/download/207500120.pdf
 2. https://www.mp.pl/pacjent/objawy/64576,bol-stawow
 3. https://instytutsanvita.pl/dieta-rzs/
 4. https://www.akademiamedycyny.pl/wp-content/uploads/2019/07/Jan%CC%81czyk.pdf
 5. https://www.ptfarm.pl/download/?file=File%2FFarmacja+Polska%2F2020%2F10%2F08_SZ_CHZS_n.pdf
 6. https://depot.ceon.pl/handle/123456789/17816?show=full
 7. https://poradnikfizjoterapeuty.pl/wokol-fizjoterapii/1046-suplementy-diety-przy-problemach-miesniowo-szkieletowych