MLO jest oficjalnym sponsorem STRONGMAN CHAMPIONS LEAGUE (Liga Mistrzów Strongman), a nasze produkty powstały przy ścisłej współpracy z najsilniejszymi sportowcami na świecie. Do opracowania najlepszych formuł zaprosiliśmy elitarnych zawodników, którzy przetestowali i zarekomendowali nasze produkty. 
Od zawsze ciężko pracujemy, aby sprostać sportowym wymaganiom zawodników, którzy są nastawieni na morderczą intensywność treningów oraz nieustanną poprawę swoich wyników i rekordów. Nasze standardy dostosowujemy do oczekiwań takich właśnie osób.

STRONGMAN CHAMPIONS  LEAGUE to 16 cyklicznych wydarzeń sportowych typu Grand Prix, na całym świecie, rozgrywanych w ciągu roku. Tytuł mistrza tego wydarzenia trafia do zawodnika z końcem sezonu. Liga Mistrzów Strongman powstała w 2008 roku, z inicjatywy Ilkka Kinnunena i Marcela Mosterta, którzy przez wiele lat promowali sporty siłowe, uczestnicząc w największych zawodach na całym świecie. Założyciele określili Ligę, jako “nowy rozdział w zawodach Strongman”. Zawody można oglądać nie tylko stacjonarnie, ponieważ są emitowane w mediach z zasięgiem 1 miliarda widzów.  
Każde zawody mają pulę nagród o wartości 15000-20000$.  W zawodach bierze udział przynajmniej 12 zawodników. Ponieważ Strongman Champions League zawsze gwarantuje ogromną dawkę rozrywki i emocjonującą rywalizację, MLO zdecydowało, że będzie właśnie z tymi zawodnikami ściśle współpracować, by byli kluczowym fundamentem niosącym motto “Zwycięstwo Mocy”. 

W Polsce, Ligę Mistrzów Strongman można oglądać na kanale TVP Sport.