Osoby ćwiczące, które dążą do rozbudowania swojej masy mięśniowej, nierzadko zastanawiają się nad tym, jaki produkt ułatwi im to zadanie. Czy najlepszym rozwiązaniem będzie suplement bazujący na kompleksie BCAA, czy białko w postaci odżywki? W tym artykule udzielimy odpowiedzi na to pytanie i rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Zachęcamy do lektury.

Kiedy BCAA a kiedy białko?

Proteiny to fundamentalny element codziennej diety. Odgrywają one niezwykle istotną rolę zarówno w procesie wzrostu, jak i zachowania masy mięśniowej. Dlatego tak ważnym jest, aby dbać o ich odpowiednią podaż. Bardzo często, w trakcie budowania muskulatury i wykonywania treningów hipertroficznych, dochodzi do przesadnego obciążenia narządu ruchu. Powodem tego jest wykonywanie ćwiczeń oporowych, stanowiących ich nierozerwalny element. Za sprawą dostarczania do organizmu odpowiedniej ilości protein, możliwe jest utrzymanie kości w zdrowiu i w dobrej kondycji. Doskonałym sposobem na to są specjalistyczne preparaty takie jak https://mlonutrition.pl/kategoria/aminokwasy-bcaa/. Warto podkreślić, że stosowanie odżywek białkowych jest przede wszystkim rekomendowane w celu szybkiego i wygodnego pokrycia części dziennego zapotrzebowania na białko. Zanim jednak udzielimy odpowiedzi na pytanie, kiedy BCAA a kiedy białko, w pierwszej kolejności przejdziemy do omówienia BCAA, czyli aminokwasów rozgałęzionych.

Jeżeli chodzi o aminokwasy BCAA, to stanowią one kompleks trzech istotnych składników. Mowa tu o walinie, leucynie oraz izoleucynie, które współtworzą białka. Proteiny natomiast są zbudowane z aminokwasów endogennych (produkowanych samodzielnie przez organizm) oraz egzogennych (dostarczanych z zewnętrznych źródeł). Do tych ostatnich należy wspomniana powyżej trójka, a suplementy ją zawierające można kupić tu Aminokwasy BCAA.  Zadając sobie zatem pytanie czy białko serwatkowe, czy BCAA będzie lepszym rozwiązaniem, warto podkreślić, że za sprawą optymalnej podaży BCAA, zwiększone są szanse na wsparcie codziennej diety w utrzymaniu protein na należytym poziomie. Stąd też najlepiej wybrać białko i BCAA razem.

Dlaczego warto suplementować białko i BCAA razem?

Poszukując odpowiedzi na pytanie czy suplementować białko, czy BCAA, można śmiało stwierdzić, że odżywki zawierające oba te składniki będą najlepsze. Zapewniając organizmowi odpowiednią podaż białka oraz aminokwasów BCAA, z całą pewnością osiągniemy jeszcze lepsze efekty i w sposób kompleksowy zadbamy o swój organizm. Tego typu preparaty obfitują także w dodatkowe składniki, jak choćby witamina B6 oraz l-acetylokarnityna, które przyczyniają się m.in. do prawidłowego metabolizmu białek. Idealnie nadają się zarówno w trakcie pracy nad rozbudową masy mięśniowej, jak i podczas redukcji tkanki tłuszczowej. Odżywki wzbogacone w białko i aminokwasy BCAA to doskonały wybór dla osób aktywnych, które uprawiają sporty wytrzymałościowe, zespołowe, siłowe, sztuki walki, a także taniec.

Źródła: